Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/02/2018 - 07:35

Mszana Dolna: Uczniowie ZSTI gotowi do wyjazdu na Maltę [Zdjęcia]

Nie tylko znajomością geografii, ale związków Malty z Polską, a także smaków kuchni śródziemnomorskiej musieli wykazać się uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, uczestnicy Dnia Kultury Maltańskiej – Maltańskie Instalacje. Wydarzenie było jednym z przystanków w planowanej na drugi tydzień ferii zimowych podróżny na Maltę.

Imprezą, która miała miejsce w gościnnych progach restauracji Folwark Stara Winiarnia, odbyła się już w klimacie walentynkowym.Zimowe zwiedzanie Europy weszło na stałe do kalendarza szkolnych imprez. Po Paryżu, Londynie i Rzymie w tym roku nadeszła pora na Maltę. Każdy wyjazd jest nie tylko dokładnie planowany pod względem atrakcji turystycznych, ale ma także na celu wzbogacenie uczniów o wiedzę kulturową, dlatego ostatnie miesiące upłynęły w ZSTI pod znakiem kultury śródziemnomorskiej.

Zobacz też: Skrzydlna: dachowanie samochodu. Kobieta miała sporo szczęścia [Zdjęcia]

Uczniowie poszukiwali informacji o jednym z najmniejszych państw Europy, aby przygotować się do wielkiego quizu. Smakowanie kultury Malty nie byłoby kompletne bez smakowania aromatycznej kuchni śródziemnomorskiej, dlatego studiowali tajniki kuchni w poszukiwaniu inspirujących przepisów na konkurs kulinarny. W czwartkowy wieczór oprócz słodkości na stołach w Winiarni nie zabrakło tradycyjnego przysmaku Malty – pikantnej potrawki z królika.

Impreza odbyła się w walentynkowym klimacie. Na konkurs „Miłość niejedno ma imię” powstało wiele ciekawych projektów plastycznych, literackich, a nawet teatralnych. Uczniowie ZSTI po raz kolejny udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic, a każdy projekt jest okazją, aby świetnie się bawić.

Zobacz też: Limanowa: bezpłatne badania w limanowskim szpitalu. Nie daj się rakowi jelita grubego!

[email protected], Fot. ZSTI Mszana Dolna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu