Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
08/02/2018 - 14:00

Mszana Dolna: ten eksperyment wzbudził zainteresowanie Teleexpresu

Mszana Dolna: W murach Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych gościła dzisiaj ekipa reporterów Teleexpresu. Powodem zainteresowania Telewizji Polskiej jest przygotowywany w ZSTI eksperyment edukacyjny, dzięki któremu szkoła ma szansę stać się jedyną w Polsce placówką kształcącą techników spawalnictwa.

Przypomnijmy, że ambicją twórców projektu – nauczycieli zawodów mechanicznych w ZSTI: Andrzeja Figury i Bogdana Ślósarza jest nie tylko przeprowadzenie eksperymentu, który ma trwać od września 2018 roku do czerwca 2022, ale przede wszystkim wprowadzenie nowego zawodu na rynek pracy, który od wielu lat wyraża bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników branży spawalniczej na poziomie podstawowym - spawacz, jak i średnim - technik spawalnictwa.

Zobacz też: Justyna Kowalczyk i jej czwarta olimpiada. Zobacz kiedy dopingować!

Jeśli powiedzie się planowany eksperyment edukacyjny, od września w murach przy ul. Starowiejskiej naukę rozpoczną przyszli technicy spawalnictwa, a nowy zawód zostanie wpisany na ministerialną listę Klasyfikacji zawodów i specjalności. Dzięki temu będzie mógł być też nauczany w innych szkołach. Wniosek w tej sprawie został złożony już do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zobacz też: Mszana Dolna: nadmierna prędkość i niebezpieczne dachowanie samochodu [Zdjęcia]

Przygotowywany o szkole materiał będzie można zobaczyć w Teleexpressie już w dzisiejszym wydaniu.

[email protected], Fot. ZSTI Mszana Dolna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"