Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
30/09/2021 - 10:35

Mszana Dolna: droga krzyżowa z błogosławionym Stefanem Wyszyńskim

90 osób zrzeszonych w mszańskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów modliło się podczas plenerowej drogi krzyżowej. W tej szczególnej wędrówce towarzyszył im ks. Prymas Polski, błogosławiony Stefan Wyszyński.

Rozważania w drodze prowadził ks. Jan Zając, wieloletni kapelan Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. A miejsce też było niezwykłe – zatopionymi wśród zieleni leśnymi traktami zagórzańscy seniorzy pokonali 1,5 km na wzniesienie Przycyna w Rabie Niżnej. U celu swojej pielgrzymki, w wybudowanej staraniem miejscowych mieszkańców kaplicy, zakończyli swoją modlitwę mszą.

Celebransowi, świętującemu w tym roku jubileusz 50-lecia posługi kapłańskiej, złożono przy tej okazji gratulacje i życzenia. Po trudach pątniczego szlaku jego uczestnicy spotkali się przy stole. Polowe warunki nie przeszkodziły w integracji i miłym spędzaniu czasu. Rozmowom i radości nie było końca. (Krystyna Płonka)

Droga krzyżowa z błogosławionym Stefanem Wyszyńskim
W modlitwie podczas plenerowej drogi krzyżowej towarzyszył pątnikom ks. Prymas Polski, błogosławiony Stefan Wyszyński.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu