Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
31/01/2017 - 10:10

Msza święta o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ

W środę 1 lutego w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu, godz. 18.00, zostanie odprawiona msza św. o beatyfikację ojca Józefa Andrasza SJ w 54. rocznicę Jego śmierci.

Podczas mszy zostanie zaprezentowany utwór "Ad maiorem Dei gloriam" ("Na większą chwałę Boga" - dewiza jezuitów), do którego muzykę napisali Maciej Cisło i Jakub Hubicki. Utwór wykona premierowo organista Tomasz Wolak.      

Po mszy konferencję o ojcu Andraszau, spowiedniku i przewodniku duchowym św. Faustyny wygłosi Stanisława Bogdańska, promotorka kultu jezuity pochodzącego z Wielopola k. Nowego Sącza.

**
Prowincjał jezuitów o. Jakub Kołacz SJ czyni przygotowania do procesu beatyfikacyjnego.

O Andrasz miał w zwyczaju swoje listy do penitentów podpisywać "+ ojciec", "+ ojcowski" . Jawi  się on jako patron czcicieli pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej - Boga Ojca Miłosiernego. To do Boga Ojca  zwracamy się w koronce do Bożego Miłosierdzia.

Ojciec Andrasz był gorącym propagatorem tej modlitwy z racji towarzyszenia siostrze Faustynie w jej duchowej drodze. Po jej śmierci zadbał, aby zebrać i udokumentować wspomnienia po przyszłej świętej. Rozpoczął w Łagiewnikach (1943 r.)  stałe nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Doprowadził do chwały ołtarzy kilka osób przez co jest wzorem posługi kapłańskiej. Staje się  patronem osób, które modlą się o świętość  kapłanów. Cały czas powstają ,,Margaretki", kręgi modlitewne za kapłanów przez wstawiennictwo ojca Andrasza.
(s)   

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"