Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
13/05/2013 - 13:00

Modna Świetlica – więcej niż pokaz mody, stylizacji i kształtowania wizerunku

W czwartek (9 maja) w Klubie Kotłownia przy ul. Barbackiego 64 odbył się pokaz mody w ramach projektu pt. „Modna Świetlica”, zrealizowanego przez studentki PWSZ Ewelinę Ligęzę i Patrycję Kurzeję we współpracy z Zespołem Świetlic Środowiskowych. Spotkanie odbywało się w atmosferze wspólnej zabawy, ale uczestnicy mogli się przy okazji wiele nauczyć.
Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności, umiejętności manualnych i krawieckich oraz ukazywanie wartości rzeczy zrobionych przez siebie. Uczestnicy zaznajomili się z zasadami kształtowania własnego wizerunku. Pokaz obejmował prezentacje multimedialną z przykładowymi stylizacjami. Zaprezentowano uczestnikom własnoręcznie przerobione przez organizatorki pokazu ubrania. Po prezentacji zostały przeprowadzone warsztaty, na których młodzież przygotowywała stroje, biżuterię, fryzury, makijaż oraz manicure. Pokaz mody był jednocześnie konkursem na najlepszą stylizację. Wszyscy uczestnicy dobierali się w pary, których zadaniem było stworzenie wybranej stylizacji oraz zaprezentowanie i zapowiedzenie jej na wybiegu. Zwyciężczyniami konkursu zostały Aleksandra Żak i Paulina Łukaszczyk. W nagrodę wręczono im książki oraz akcesoria do przeróbki ubrań. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Młodzi ludzie mogli zabrać przygotowane przez siebie ubrania. Opiekę nad imprezą sprawowali: dyrektor Zespołu Świetlic Środowiskowych Adam Musiał, kierownik Działu Opiekuńczo – Wychowawczego Edyta Basiaga oraz inicjatorki projektu.
„Modna Świetlica” to nie tylko lekcja dobrego stylu, ale także próba propagowania świetlicy, jako miejsca ciekawego, przyjaznego oraz nowoczesnego. Przy organizacji projektu pomagało wiele osób, w szczególności: Edyta Basiaga, Klaudia Kubacka, Natalia Jarosz, Danuta Drozd. Dzięki zaangażowaniu Joanny Jaśkowiak zorganizowano sesje zdjęciową w czasie pokazu. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła duża liczba uczestników. Była to pierwsza edycja projektu, który organizatorzy chcieliby kontynuować przez następne lata. W związku z tym poszukują sponsorów oraz osób chętnych do pomocy w organizowaniu tego rodzaju przedsięwzięć.

Edyta Basiaga, Jan Gabrukiewicz
Fot. Joanna Jaśkowiak
 


Dziękujemy za przesłanie błędu