Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
05/06/2013 - 06:00

Mochnaczka Niżna: Dzień Dziecka z Kołem Łowieckim

W Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej, we wtorek – 4 czerwca, najmłodsi świętowali Dzień Dziecka.
Z tej okazji w szkole pojawili się reprezentanci Wojskowego Koła Łowieckiego „Jeleń” z Krynicy – Zdrój: Piotr Pasek, Dawid Sobiesiak i Teofil Kuras. Panowie przywieźli ze sobą wiele ciekawych eksponatów zwierząt leśnych i owadów, a Dawid Sobiesiak barwnie opowiadał zgromadzonym uczniom o życiu i zwyczajach zwierząt.
Koło Łowieckie od dłuższego czasu bardzo prężnie współpracuje ze szkołą i sołectwem, a z okazji Dnia Dziecka nie tylko przybyli z piękną prezentacją, ale również ufundowali cukier do waty cukrowej. Aktywnie działająca Rada Rodziców, postarała się o pyszny poczęstunek, były kanapki, ciasta, owoce, lody i słodycze. Dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa z naszej sołeckiej waciaki, która została zakupiona z akcji składkowej, przeprowadzonej wśród mieszkańców.
Mimo niesprzyjającej pogody zabawa była niezwykle udana, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach naszych maluchów.
- Chciałam szalenie podziękować wszystkim, którzy włączają się w sołeckie akcje, dzięki zaangażowaniu mieszkańców mogliśmy dokonać tak fajnego zakupu. Waciarka będzie przynosiła radość na każdej wiejskiej imprezie. Zaangażowanie rodziców w życie szkoły i sołectwa jest fenomenalne, jedna z mam przebrała się specjalnie dla dzieci za klauna, żeby ubarwić dzisiejsze święto. Taka postawa jest godna naśladowania a ja mam niebywałe szczęście, że przyszło mi pracować z tak wspaniałymi ludźmi – mówi sołtys Mochnaczki Niżnej Agnieszka Sawicka.

Info i fot: Agnieszka Sawicka
Oprac. (KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)