Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
27/05/2013 - 11:41

Młodzież w teatrze życia, czyli „Przebudzenie 2013”

Pod tytułem „Ja w teatrze życia, a moje prawdziwe oblicze” Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej już po raz 13-sty organizuje Przegląd Małych Form Teatralnych „Przebudzenie” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z Małopolski.
Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej organizuje kolejny raz Przegląd Małych Form Teatralnych pod hasłem „Przebudzenie 2013”. Przegląd ten organizowany jest po raz trzynasty w ramach całorocznej profilaktycznej akcji „Bądź ostrożny”. Do udziału w przeglądzie zapraszana jest młodzież gimnazjalna, a akcja ta ma charakter edukacyjno-profilaktyczny – uwrażliwienie młodzieży (aktorów jak i licznie przybyłą młodą widownię) w tematyce zagrożeń wobec młodzieży we współczesnym świecie.
Tematem tegorocznego przeglądu „Przebudzenie 2013” – jest Współczesne zagrożenia wśród młodzieży - ,,Ja w teatrze życia, a moje prawdziwe oblicze”. Ideą tej akcji profilaktycznej jest samodzielne przygotowanie przedstawienia przez młodzież w temacie ustalonym przez organizatora (forma spektaklu jest dowolna: pantomima, musical, kabaret, itp.), które oceniane jest przez jury.

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu przy tłumnie przybyłej publiczności oraz honorowych gościach z prezydentem Ryszardem Nowakiem i parlamentarzystami: Barbarą Bartuś i Wiesławem Janczykiem na czele odbywa się kolejna edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych.
W tegorocznej imprezie udział biorą: Publiczne Gimnazjum w Skrzydlnej (Gm. Dobra), Zespół Szkół w Brzanie (Gm. Bobowa), Gimnazjum w Korzennej, Zespół Szkół nr 1 w Męcinie, Gimnazjum w Przyszowej (Gm. Łukowica), Gimnazjum nr 3 w Nowym Sączu, Gimnazjum w Podegrodziu, Gimnazjum w Zadrożu (Gm. Trzyciąż). Po losowaniu kolejności, uczniowie występują na scenie z przygotowanymi pod okiem opiekunów przedstawieniami, których akcja dotyczy zaproponowanej na ten rok problematyki.
Tegoroczna edycja odbywa się pod nazwą ,,Ja w teatrze życia, a moje prawdziwe oblicze”. Młodzi ludzie często mają problem z odnalezieniem swojego miejsca w życiu. W ich głowach rodzi się dylemat: czy być tą osoba, która np. ma osiągnąć najlepsze wyniki w nauce czy popularna i lubianą. Tematyka przedstawień przybliża ten problem i pokazuje go z perspektywy młodych – mówi Czesław Baraniecki, dyrektor Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Honorowy patronat nad Przeglądem Małych Form Teatralnych „Przebudzenie 2013” objął Prezydent Miasta Nowego Sącza, Ryszard Nowak, a także parlamentarzyści z naszego okręgu: Barbara Bartuś, Marian Cycoń, Andrzej Czerwiński, Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, Piotr Naimski, Anna Paluch, Andrzej Romanek, Stanisław Kogut oraz Jerzy Wituszyński – Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.
Portal Sadeczanin.info jest jednym z patronów medialnych imprezy.

(JB)
Fot. JB

Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”