Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
17/10/2018 - 22:05

Młodzi ludzie z wielkim talentem. Półfinał Geniusz IT w WSB-NLU.

W sobotę 13 października w WSB-NLU w Nowym Sączu odbył się półfinał konkursu Geniusz IT. Każdy z 20 półfinalistów miał 15 minut by zaprezentować swój geniusz informatyczny przed komisją.

Sądeckie WSB po raz kolejny powitało młodych pasjonatów informatyki, którzy przybyli 13 października na półfinał programu Geniusz IT. Przyjechali młodzi ludzie z całej Polski, ale było również aż czterech uczniów ZSEM w Nowym Sączu. Wszystkich łączyło jedno- zamiłowanie do informatyki.

W ich 15-minutowych prezentacjach można było zobaczyć ogromną pasję, z którą opowiadali o swoich wynalazkach i dotychczasowych osiągnięciach. Możemy jednak zauważyć, że rynek IT w Polsce jest zdominowany przez mężczyzn, ponieważ w gronie 20 półfinalistów znalazła się tylko jedna kobieta.

Zostały zaprezentowane własnej konstrukcji łaziki, pojazd hybrydowy, koszulka ledowa oraz zegarek dla DJ-a, gry komputerowe, systemy operacyjne i serwery. Wszystko to własnoręcznie z wykorzystaniem swojej wiedzy wykonali młodzi ludzie, których wiek nie przekraczał 20 lat, bo taki też jest regulamin programu.  Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys złotych.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w kampusie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu w dniach 21-23 listopada, rejestracja na widowisko rozpocznie się 5 listopada. Wstęp bezpłatny.

e.kuzak@sadeczanin.info FOT:EKDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”