Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
31/10/2018 - 10:20

Młodzi artyści z Krużlowej przypomnieli mieszkańcom o końcu świata [ZDJĘCIA]

To był niezwykły spektakl. Młodzież z Krużlowej dała z siebie wszystko. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem i już nie mogą doczekać się kolejnego przedstawienia.

W niedzielę 28 października parafialna grupa teatralna „RENOVATIO” z Krużlowej wystawiła przedstawienie pt. „Szansa”. Akcja spektaklu autorstwa Marcina Kobierskiego toczy się w małej miejscowości, w której w wyniku różnych zdarzeń mieszkańcy poznają przepowiednie o nadchodzącym końcu świata. Ludzie – każdy na swój sposób – przygotowują się na ten dzień. Niestety okazuje się, że koniec świata nie nadszedł, a okazję do przemiany wykorzystali tylko nieliczni.   

Parafialna sala teatralna szczelnie wypełniła się mieszkańcami Krużlowej. Spektakl wywarł wielkie wrażenie na widzach. Skłonił ich do głębokiej refleksji i pozwolił zadać sobie wiele pytań.

- Podczas przedstawienia pojawiły się sceny śmieszne, ale również bardzo poważne. Młodzież dała z siebie wszystko. Jestem pod wielkim wrażeniem i już nie mogę doczekać się kolejnego spektaklu – mówi Pani Agata, mieszkanka Krużlowej.

Grupą teatralną „RENOVATIO” opiekuje się ks. Krzysztof Ferenc. Od niespełna roku młodzież regularnie spotyka się w parafialnej sali "Misterium", gdzie przygotowuje spektakle.

- Młodzi swoją sztuką chcieli przypomnieć parafianom, że całe życie i każdy dzień jest wyjątkową szansą, której nie można zmarnować. Wydaje mi się, że ten cel udało im się osiągnąć – mówi z uśmiechem ks. Krzysztof.

RG [email protected], Fot.  Ks. Krzysztof Ferenc

Młodzi artyści z Krużlowej przypomnieli mieszkańcom o końcu świata
To był niezwykły spektakl. Młodzież z Krużlowej dała z siebie wszystko. Widzowie byli pod wielkim wrażeniem i już nie mogą doczekać się kolejnego przedstawienia.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020