Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
08/06/2020 - 10:40

Maturzyści z „Gastronoma” przed maturą z języka polskiego

Tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego odwiedziliśmy też maturzystów z sądeckiego "Gastronoma", czyli uczniów z Zespołu Szkół nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu. I musimy podkreślić, że panował wśród nich nastrój iście bojowy.

Maturzyści z „gastronoma” w nastroju iście bojowym

Młodzież zbierała się pod szkołą już kilka godzin po godzinie ósmej. Jak nam wyjaśnili nauczyciele, do środka wpuszczani będą grupami dopiero w chwili, gdy wszyscy, którzy zadeklarowali przystąpienie do matury, będą już na miejscu.

Przed wejściem młodzi ludzie zobowiązani byli do włożenia maseczek, ale już na sali egzaminacyjnej - pod dopełnieniu wszystkich formalności i zajęciu wyznaczonego miejsca mogą je zdjąć.

Zobacz też: Matura 2020 w Nowym Sączu. Dzisiaj uczniowie zdają egzamin z języka polskiego

Ci, z którymi rozmawialiśmy nie kryli, że ostatnie powtórki robili w oparciu o bryki, streszczenia i pytania z poprzednich lat. Część spotykała się w małych grupkach i egzaminowała nawzajem. – Jakoś to będzie – usłyszeliśmy w podsumowaniu. - Dobrze, że w ogóle jest matura już w czerwcu, bo wolę to mieć za sobą niż jak miałabym jeszcze tygodniami czekać na ustalenie daty – komentowała kolejna osoba.

ES [email protected] Fot.: ES

Pierwszy dzień matury 2020 absolwentów „Gastronoma”
Tuż przed rozpoczęciem egzaminu z języka polskiego odwiedziliśmy też maturzystów z sądeckiego "Gastronoma", czyli uczniów z Zespołu Szkół nr. 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu