Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
05/05/2023 - 16:45

Matura 2023. Uczniowie zdawali język angielski. Tak było w Liceum Akademickim w Nowym Sączu

W piątek 5 maja odbył się egzamin dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Tak zdawano go w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.

Egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym to drugi z egzaminów, do jakiego w tym roku przystąpili absolwenci szkół średnich. Ten akurat język obcy wybrało ponad 260 tys. tegorocznych maturzystów (97 procent). Na rozwiązanie arkusza zadań mieli 120 minut. 

W ubiegłym roku szkolnym w Nowym Sączu egzamin najlepiej wypadł w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego. Język angielski na poziomie podstawowym zdali wszyscy, a średnia wyniku wyniosła aż 95 proc. Skąd taki wysoki poziom?

- Staramy się już przy naborze do liceum  stawiać pewne kryteria. Część naszych uczniów kontynuuje tu naukę od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a już tam jest obowiązkowy język angielski - wyjaśnia Bogusław Kołcz, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.

W liceum uczniowie mają osiem godzin w tygodniu języka angielskiego, które prowadzą sprawdzeni lektorzy z WSB i szkół językowych.

- Wiadomo, że często uczniowie korzystają z prywatnych lekcji, aby poprawić swój poziom. U nas nie jest to konieczne - dodaje dyrektor. W poniedziałek 8 maja wszyscy maturzyści zdają obowiązkowy egzamin z matematyki.

[email protected], fot. Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu

Matura 2023. Tak uczniowie zdawali język angielski w Liceum Akademickim w Nowym Sączu
W piątek 5 maja 2023 odbył się egzamin dojrzałości z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Tak zdawano go w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu