Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
09/03/2022 - 18:20

Marian Mordarski, żołnierz wyklęty, biolog światowego formatu. Będzie prelekcja

Mieszkańcy interesujący się historią, ale nie tylko powinni zarezerwować sobie czas na to wydarzenie. W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Nowym Sączu odbędzie się w piątek (11 marca) spotkanie z dr. Maciejem Korkuciem z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, który wygłosi referat o niezwykłej postaci – prof. dr hab. Marianie Mordarskim - „kadrowym bandycie z przeszłości”.

Spotkanie z dr. Korkuciem, naczelnikiem Biura Upamiętniania Walki i Męczeństwa IPN w Krakowie rozpocznie się o godz. 17 w gmachu popularnej „Ciuciubabki” (ul. Jagiellońska 61).

Jest to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy o prof. Marianie Mordarskim – nietuzinkowej postaci – żołnierzu wyklętym, biologu światowego formatu, który jako młodzieniec należał podczas okupacji niemieckiej do partyzantki akowskiej w Nawojowej, a następnie do podziemia antykomunistycznego.

Będzie to drugie wydarzenie z cyklu „Działo się - sądeckie historie". Organizatorami tego wydarzenia są: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objęły sądeckie media, między innymi Sądeczanin.info.

[email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu