Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
03/06/2020 - 18:35

To małżeństwo wyjątkowo kulturalne. Podegrodzie uhonorowało niezwykłą parę

Anna i Bogusław Wawrzyniak – zespół Podegrodzianie i podegrodzka kultura bez nich i ich pomocy nie byłby takie same. W ślad za swoimi zasługami małżeństwo zostało uhonorowane tytułem Zasłużonych dla Gminy Podegrodzie.

To małżeństwo wyjątkowo kulturalne. Podegrodzie uhonorowało niezwykłą parę

- Historia znajomości państwa Wawrzyniak z gminą Podegrodzie zaczyna się od 2000 roku, kiedy to  Zespół Regionalny Podegrodzie przyjmował delegację z Niemiec i okazało się zapotrzebowanie na tłumacza, pomogła tutaj Pani Anna. Od tej pory państwo Wawrzyniakowie pomagają całej kulturze podegrodzkiej głównie zespołowi od małego po duży (...)  - mówił podczas sesji w Podegrodziu dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i zarazem radny powiatowy Krzysztof Bodziony.

Zobacz też: Podegrodzie: koniec z papierologią, stypendia szkolne teraz przyznaje OPS

To małżeństwo wyjątkowo kulturalne. Podegrodzie uhonorowało niezwykłą parę

- Są to  wspaniali ludzie, którzy nie będąc mieszkańcami naszej gminy z wielką miłością, ofiarą i oddaniem pomagają naszej kulturze. Takie osoby to dla nas skarb – podkreślał zanim wójt Stanisław Banach, przewodniczący rady Józef Kotarba i przedstawiciel władz oświatowych Andrzej Padula wręczyli małżeństwu okolicznościowe medale i kwiaty i podziękowali parze w imieniu wszystkich regionalnych zespołów, która zawsze mogą liczyć na jego pomoc i wsparcie.

ES [email protected] Fot.: UG w PodegrodziuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)