Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
22/11/2020 - 14:40

Małopolska Noc Naukowców w PWSZ. Takich atrakcji jeszcze nie było!

Zbliża się Małopolska Noc Naukowców z PWSZ. W przygotowanie listopadowego wydarzenia zaangażowało się ponad 600 naukowców i pracowników instytucji edukacyjnych oraz blisko 500 studentów z 75 kół naukowych. Wspólnie przygotowują warsztaty, pokazy, eksperymenty i wystawy, które zostaną zaprezentowane w piątek, 27 listopada, w formie online.

Tegoroczna 14. edycja Małopolskiej Nocy Naukowców odbywa się pod hasłem ”Jak naukowcy zmieniają świat”. Podczas wydarzenia, które wypracowało sobie zasłużoną renomę, i tym razem nie zabraknie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Sądecka uczelnia przygotowała dla uczestników nocy naukowców coś specjalnego. Na spotkanie zaprasza społeczność akademicka instytutów: ekonomicznego, języków obcych, kultury fizycznej, pedagogicznego, technicznego, a także instytutu zdrowia. Czym nas zaskoczą?

Czytaj też: Instytut Ekonomiczny PWSZ będzie miał nową siedzibę przy Alejach Wolności

Podczas tegorocznej edycji poznamy tajemnicę pieniądza, będziemy podążać śladami Harrego Pottera, dowiemy się, jak wygląda pierwszy rok życia dziecka i jak należy opiekować się noworodkiem. Nie zabraknie elementów samoobrony, tajników zimolecznictwa i krioterapii, quizu o polskich owadach, a także warsztatów z kleksografii. Pracownicy Instytutu Technicznego zapewnią nam rozrywkę na najwyższym poziomie w postaci iluzji optycznych i prezentacji mobilnych robotów. Uczelnia przygotowała również specjalne spotkania z doradcą zawodowym oraz indywidualne sesje coachingowe, które pomogą wybrać zawodową ścieżkę kariery niezdecydowanym, młodym ludziom, którzy mają przed sobą wiele wyborów.

Zobacz także: PWSZ: inauguracja roku akademickiego w dobie pandemii jednak z nadzieją

Oferta Małopolskiej Nocy Naukowców adresowana jest do odbiorców w każdym wieku. Cel jest jeden: złapać naukowego bakcyla. Do udziału w wydarzeniu zachęca prorektor PWSZ dr Marek Reichel. Niestety, także i tym razem przedsięwzięciu przeszkodził koronawirus. Tegoroczne prezentacje odbędą się przez internet, a linki do poszczególnych spotkań zostaną uaktywnione tuż przed rozpoczęciem całego wydarzenia.

Szczegółowy program listopadowej nocy naukowców można znaleźć na stronie internetowej uczelni. Bądźcie czujni – niektóre propozycje wymagają wcześniejszej internetowej rejestracji. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”