Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
09/07/2019 - 10:15

"Mali pasterze tradycji" w kalejdoskopie kadrów Piotra Droździka [ZDJĘCIA]

Już dosłownie za kilkanaście dni Nowym Sączem zawładną mali górale z całego świata. Przywitamy ich uroczyście w przyszłą niedzielę. Od wielu, wielu lat tym małym pasterzom z różnych kontynentów towarzyszy z aparatem fotograficznym znany sądecki artysta fotografik Piotr Droździk, autor 65 albumów artystycznych, "Sądeczanin Roku 2017".

Kolejna jego autorska wystawa fotograficzna pt. "Mali pasterze tradycji" będzie towarzyszyć 27. edycji Festiwalu Święto Dzieci Gór. Tworzy ją kalejdoskop przepięknych kadrów obrazujących wielkie święto małych ludzi. Święto zabawy, radości, tolerancji.

Wernisaż odbędzie się 19 lipca (piątek) o godzinie 12.00  w Galerii Sztuki "Sokół".

Fotografie Piotra Droździka ukazują spotkania dzieci gór z wszystkich kontynentów. Są one bardzo wyjątkowe co widać na zdjęciach. Podczas ich trwania festiwalu mali górale opowiadają o swoim regionie i kulturze poprzez taniec, śpiew i zabawę.  Nie brakuje wzruszeń i ogromnych emocji, które utrwalone w kadrach aparatu przenoszą nas w cudowny czas.

Mali pasterze, co roku przywożą ze sobą mały kawałek kultury swojego kraju i regionu, chcąc podzielić się tradycją z innymi. Wystawa Piotra Droździka pomaga kontynuować misję uczestników.

O autorze wystawy

Piotr Droździk od lat zajmuje się fotografią artystyczną, autorską i reklamową. Ponadto współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał już 65 albumów artystycznych o łącznych nakładach 100 tys. egzemplarzy. 

W 2007 roku został nagrodzony tytułem "Sądeczanin roku" za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Jest również laureatem wielu prestiżowych nagród i od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury "Sokół". 

Wystawę można będzie oglądać  w Galerii Sztuki "Sokół" w Nowym Sączu do 18 sierpnia.

Justyna Hejmej, Fot. Piotr Droździk.

Wystawa "Mali pasterze tradycji" Piotra Droździka
Już dosłownie za kilkanaście dni Nowym Sączem zawładną mali górale z całego świata. Przywitamy ich uroczyście w przyszłą niedzielę. Od wielu, wielu lat tym małym pasterzom z różnych kontynentów towarzyszy z aparatem fotograficznym znany sadecki artysta fotografik Piotr Droździk, autor 65 albumów artystycznych, "Sądeczanin Roku 2017".


Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021