Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 lipca. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli
17/07/2016 - 06:55

Mali Mystkowianie zatańczyli i zaśpiewali w Bułgarii

Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Mystkowianie prezentował się na Balkan Folk Fest 2016 w bułgarskich Złotych Piaskach. Żywiołowy taniec i śpiew Mystkowskich dzieci został nagrodzony główną nagrodą festiwalu- tytułem „Best of the best”.

Na przełomie czerwca i lipca Dziecięcy Zespół Regionalny Mali Mystkowianie udał się na festiwal folklorystyczny do Złotych Piasków w Bułgarii. Przez cały tydzień członkowie Zespołu swoimi występami zachwycali nie tylko na scenie festiwalowego amfiteatru, ale również na ulicach kurortu, którymi wędrował rozśpiewany i roztańczony korowód. Dodatkowym atutem Zespołu były lachowskie stroje, które nie bez przyczyny uważane są za jedne z najpiękniejszych w Polsce.

Tygodniowy pobyt w Bułgarii był nie tylko znakomitym wypoczynkiem nad wybrzeżem Morza Czarnego, ale przede wszystkim możliwością zaprezentowania piękna lokalnego folkloru i tradycji, zawarcia nowych znajomości oraz poznania innych kultur.

Lachowska nuta nie opuszczała członków DZR Mali Mystkowianie nawet na krok, o czym świadczyły: tańce przy hotelowym basenie, śpiewy podczas rejsu do Słonecznego Brzegu i zwiedzania Nesebaru oraz próby nad Morzem Czarnym.

Zespół zaprezentował program lachowski, który nie tylko podbił serca lokalnych mieszkańców oraz turystów, ale także zachwycił organizatorów bułgarskiego festiwalu.
Mali Mystkowianie zostali nagrodzeni główną nagrodą- tytułem „Best of the Best Balkan Folk Fest 2016”. Pięknym zakończenie uczestnictwa w tym niesamowitym święcie folkloru było zatańczenie ciętej polki przy akompaniamencie ponad 50- osobowej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Oleśnica.

Warto zaznaczyć, że to już kolejne wyróżnienie dla zespołu z Mystkowa w tym roku. Podczas jubileuszowej edycji XXX Międzywojewódzkiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „Taneczny Krąg” zespół również zdobył główną nagrodę- Tytuł Grand Prix.

DZR Mali Mystkowianie powstał w 1984 roku. Zespół działa przy Wiejskim Domu Kultury w Mystkowie pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej. Kierownikiem zespołu jest Hanna Poręba, choreografem Patryk Rutkowski, a kierownikiem muzycznym Larysa Morawska.

https://www.facebook.com/MaliMystkowianie

Kamil Wiatr

Mali Mystkowianie zatańczyli i zaśpiewali w Bułgarii


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)