Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
23/03/2020 - 22:35

Makieta Krynicy z 1862 roku i wystawa starych fotografii, bez wychodzenia z domu

Bez wychodzenia z domu, Biblioteka Publiczna proponuje obejrzenie filmu o makiecie Krynicy z 1862 roku autorstwa Leszka Walczyka, a „Sądeczanin” galerii zdjęć starych fotografii uzdrowiska, które znajdują się w pawilonie wystawienniczym w Parku im. Mieczysława Dukieta.

Zapewne nie wszyscy mieli okazję obejrzeć makietę Krynicy z 1862 roku i stare fotografie miasta, znajdujące się w pawilonie wystawienniczym na deptaku.

Makieta Krynicy z 1862 roku

Autorem makiety uzdrowiska z 1862 roku jest kryniczanin Leszek Walczyk (ur. 1941 r.). Z zawodu techniki telewizyjny, pracował w TVP Kraków.  Pasjonat historii, należy do Stowarzyszenia Miłośników Krynicy, którego jest założycielem. Jego dziadek Antoni Kukulski, który był fotografem utrwalił na zdjęciach Krynicę okresu międzywojennego, zaś ojciec inż. Ludwik Walczyk zaprojektował fontannę „Setka”.

Makieta przedstawia uzdrowisko w 1862 roku, 14 miniatur budynków ówczesnego deptaka, które dziś już nie istnieją.

Bez w wychodzenia z domu Biblioteka Publiczna proponuje obejrzenie reportażu poświęconego Leszkowi Walczykowi i makiecie Krynicy z 1862 r. (TVP Kraków Niecodziennik: Makieta Leszka Walczyka lub https://krakow.tvp.pl/45690109/makieta-leszka-walczyka).

Makiecie towarzyszy wystawa starych fotografii, niektóre z nich możesz obejrzeć w galerii zdjęć „Sądeczanina”.

(MK) fot. aut. z wystawy 

Makieta Krynicy z 1862 roku i wystawa starych fotografii, bez wychodzenia z domu




Bez wychodzenia z domu, Biblioteka Publiczna proponuje obejrzenie filmu o makiecie Krynicy z 1862 roku, a „Sądeczanin” galerii zdjęć starych fotografii uzdrowiska, które znajdują się w pawilonie wystawienniczym w Parku im. M. Dukieta.






Dziękujemy za przesłanie błędu