Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
17/01/2018 - 17:00

Mają 200 lat! Urodziny I LO uczcili na nartach, ale to dopiero początek

W tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. J. Długosza będzie obchodziło 200-lecie. Pierwsza z cyklu urodzinowych imprez została zorganizowana w bardzo nietypowym miejscu, bo na stokach Kompleksu Narciarskiego Słotwiny, gdzie zorganizowano zawody narciarskie dla absolwentów szkoły.

Na starcie zameldowało się 26 osób: cztery panie i 22 panów, reprezentujących roczniki maturalne od 1965 aż do 2013. - Niektórzy, by wziąć udział w tym oryginalnym spotkaniu, specjalnie przyjechali z Krakowa, Warszawy, Kielc, a nawet Koszalina. Zawody w slalomie gigancie rozegrano z podziałem na kategorię damską i męską, panów dzieląc dodatkowo na cztery grupy wiekowe - relacjonuje Jakub Bulzak.

 Z numerem 1 wystartował absolwent z roku 1968, a obecnie dyrektor szkoły, Aleksander Rybski. By kibicować swoim kolegom, na stoku zjawiła się reprezentacja dawnej klasy 11b (matura w 1969 r.).

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz kubki z logo jubileuszu, a zdobywcom pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii puchary.

Zobacz też: „Długosz”: Ta szkoła jest barwna jak Nowy Sącz i ma już 199 lat! [WIDEO]

Po zakończonej rywalizacji był czas, by przy ognisku wspominać szkolne lata, licealne przygody i ulubionych nauczycieli, z których najczęściej przywoływany był wielki promotor narciarstwa prof. Zbigniew Kmieć.

Partnerem zawodów w ramach obchodów jubileuszowych był Urząd Miasta Nowego Sącza.

Jubileusz 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Oprac.: ES Fot.: archiwum I LO

200-lecie I LO w Nowym Sączu
Fot.: archiwum I LO w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020