Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
12/09/2019 - 17:25

Magik Band, proziaki, bigos i golonka czekają w niedzielę w Łabowej!

Jak co roku we wrześniu, na scenie w łabowskim parku (obok Centrum TUKAN) odbędzie się Jesień Łabowska. W tym roku już 15 września, już od godziny 13.

Umiejętności wokalne i taneczne zaprezentują dzieci ze Szkoły Podstawowej w Maciejowej, zespoły tańca nowoczesnego Level, Primo, Fops, Freaks, Flash, dziecięce zespoły wokalne Śpiewające Nutki i Melodynki z GOK w Łabowej, zespół Jesteśmy, Roztoczanka, Violka Marcinkiewicz z zespołem i Magik Band, a na koniec przewidziano wielka imprezę taneczną.

Oprócz wydarzeń muzycznych organizatorzy przygotowali loterię fantową, z której środki umożliwią zakup nowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych dostępne będą darmowe dmuchane zjeżdżalnie oraz animacje, powstanie również Bajkowy Plac Zabaw. Dorośli zaś zmierzą się w konkurencjach retro, które z pewnością przypomną im młodzieńcze lata.  

Dla smakoszy regionalnej kuchni Koła Gospodyń Wiejskich przygotują wyjątkowe potrawy, będzie można skosztować m.in. pierogów, golonki, bigosu, proziaków, gołąbków, znajdzie się również coś na słodko. Strażacy z OSP będą czuwać aby ogień nie zgasł i zajmą się przygotowywaniem potraw z grilla.

- Zapraszam serdecznie na naszą najważniejszą imprezę, to będzie wielki przegląd umiejętności wyjątkowych ludzi z terenu gminy Łabowa - mówi Marta Słaby wójt gminy Łabowa. - Jesień Łabowska to wydarzenie, którego historia sięga 1976 r., kiedy to w kilku gminach powstał pomysł wspólnego organizowania imprezy pod nazwą Złota Jesień Popradzka. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)