Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
19/01/2017 - 17:10

Lingwistyka dla biznesu. Nowy kierunek na PWSZ

Jako trzecia uczelnia w kraju Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu będzie kształcić studentów na kierunku Lingwistyka dla biznesu. Połączenie nauki języków obcych na wysokim poziomie oraz ekonomii może okazać się ciekawą propozycją edukacyjną.

Lingwistyka dla biznesu to kierunek przygotowany przez Instytut Języków Obcych przy współpracy Instytutu Ekonomicznego (aż 400 godz. zajęć ekonomicznych). Aktualnie to już trzynasty kierunek pierwszego stopnia w ofercie nowosądeckiej PWSZ, która posiada także pięć kierunków magisterskich.

– Nasz nowy kierunek jest nowatorski i warty zainteresowania. To połączenie nauki o języku z językiem biznesu i naukami o zarządzaniu. Program studiów przewiduje naukę dwóch języków na wysokim poziomie. Język wiodący wybrany przez studenta będzie na poziomie C1, drugi na B2. Do wyboru są na razie trzy języki: angielski, niemiecki i rosyjski, ale nie wykluczamy, że pojawią się też inne. Będziemy uczyć języka ogólnego i specjalistycznego. Może to być język biznesowy, handlowy i prawniczy. Stąd takie przedmioty jak korespondencja handlowa, tłumaczenia pisemne i ustne, tłumaczenia symultaniczne – zaznacza dr Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor Instytutu Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu.

Nowosądecka uczelnia będzie jedynym PWSZ-etem w Polsce, który posiada taki kierunek w ofercie kształcenia. Pierwszą uczelnią, która zdecydowała się wprowadzić Lingwistykę dla biznesu był Uniwersytet Łódzki, drugą Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.

To nie koniec ambitnych planów uczelni w rozwoju swojej oferty kształcenia...

– Aktualnie w ministerstwie jest nasz kolejny wniosek o uruchomienie studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia. Liczymy na pozytywną ocenę – dodaje prof. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ.

(JB), fot. JB







Dziękujemy za przesłanie błędu