Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
30/11/2022 - 22:45

Liceum w Muszynie będzie zlikwidowane, ale miasto zabiega o utworzenie nowej placówki

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie, prowadzone przez starostwo powiatowe wygasa, ale władze miasta chcą zachowania ciągłości kształcenia na poziomie średnim. Gdyby udało się utworzyć nowe liceum byłaby to szkoła niepubliczna, prowadzona przez fundację.

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie, prowadzone przez starostwo powiatowe wygasa, ale władze miasta chcą zachowania ciągłości kształcenia na poziomie średnim. Gdyby udało się utworzyć nowe liceum byłaby to szkoła niepubliczna, prowadzona przez fundację. 

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość, że nie ma naboru do liceum, które cieszyło się znakomitą renomą. Teraz nie można otworzyć jednego oddziału.- mówi burmistrz Jan Golba. 

-Chciałbym, aby ciągłość kształcenia na poziomie szkoły średniej w Muszynie została zachowana. Wiedząc o kłopotach liceum, podejmowałem rozmowy, czy byłaby szansa uruchomienia szkoły niepublicznej np. szkoły jezuickiej.

Odpowiedź młodzieży była twierdząca, zainteresowani prowadzeniem takiego liceum byli też Jezuici, ale w rezultacie okazało się, że nie ma kadry.

-Obecnie prowadzimy rozmowy z innymi, renomowanymi szkołami, w tym m.in. z fundacją z Nowego Sącza, robimy rozeznanie. Jeśli będzie zainteresowanie rodziców, młodzieży jest szansa, że takie liceum zostanie uruchomione.- dodaje burmistrz. 

-Szkoła byłaby niepubliczna i prowadzona przez fundację.

(MK). fot. ilustracyjne (MK) i pixabayDziękujemy za przesłanie błędu