Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
26/06/2016 - 14:10

Librantowa: Nagrody od wójta dla wyróżniających się uczniów

Zespół Szkół w Librantowej był w miniony piątek gospodarzem uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/16 w gminie Chełmiec. Zanim jednak uczniowie otrzymali upragnione świadectwa, w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego ks. proboszcz Henryk Osora odprawił mszę świętą dziękczynną w intencji dzieci, pracowników szkoły, rodziców oraz wszystkich zgromadzonych.

W wygłoszonej homilii ksiądz Henryk podziękował za całoroczny trud oraz ofiarę nauki i pracy, w myśl przesłania: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Wspomniał też o tych, których Bóg w minionym roku szkolnym powołał do swego Królestwa, a którzy swoje życie poświęcili społeczności Librantowej – ś.p. Czesławie Gadzinie oraz ś.p. ks. Stanisławowi Łabędziowi.

Jak zawsze o piękną oprawę muzyczną mszy zadbał zespół Verbena, złożony z uczniów i absolwentów szkoły. Po mszy świętej wszyscy przenieśli się do gmachu szkoły.

W tym ważnym dniu akademię przygotowała najstarsza klasa szkoły podstawowej i jej nieco młodsi koledzy z klasy trzeciej. Nad przebiegiem występów uczniowskich czuwały panie - Anna Sezanowicz i Paulina Roguz.

Przed bardzo liczną i z trudem miesząca się w sali gimnastycznej publiką recytowano wiersze zaczerpnięte z twórczości patrona szkoły - Józefa Bieńka, śpiewano wakacyjne piosenki, przedstawiono humorystyczne scenki ukazujące szkolną rzeczywistość, ale nie zapomniano o tym, co dla uczniów najważniejsze - zbliżających się wakacjach.

Salwy śmiechu wzbudziła szkolna aranżacja mickiewiczowskich „Dziadów”. Ostatnim akordem był występ zespołu regionalnego „Librantowianie”, którym towarzyszyły dzieci – najmłodsi adepci sztuki wokalno - tanecznej, którzy zaledwie przed trzema miesiącami zaczęli swoją przygodę ze sceną muzyczną.

Ważnym akcentem, bez którego trudno wyobrazić sobie zakończenie roku szkolnego, było wręczenie nagród uczniom, którzy w szczególny sposób zasłużyli na słowa podziękowania za trud i zaangażowanie, jaki wkładali przez cały rok, by osiągnąć wysokie wyniki w nauce i z sukcesami reprezentować szkołę w licznych  konkursach na szczeblu gminy, powiatu i województwa.

Miłą niespodzianką były dodatkowe nagrody  wręczone przez wójta Bernarda Stawiarskiego, które trafiły do pięciu wyróżniających się pod względem nauki dziewcząt: Aleksandry Szczepanek, Natalii Szelec, Magdaleny Wastag z klasy III gimnazjum oraz Jolanty Gołąb z klasy I gimnazjum i Moniki Bańkowskiej z klasy 6 SP.

Wójt Chełmca oraz dyrektor szkoły Jarosław Rola pogratulowali wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom, dziękując jednocześnie nauczycielom i pracownikom obsługi za codzienne poświęcenie i wysiłek. Wspólnie życzyli udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku i szczęśliwego powrotu po wakacjach.

Nie zapomniano również o tych, którzy osiągnęli najwyższych wynik na sprawdzianie szóstoklasisty i egzaminie gimnazjalnym, a tymi szkoła w tym roku może się naprawdę pochwalić. Sprawdzian szóstoklasisty z języka polskiego i matematyki w Librantowej dał najlepszy wynik w powiecie nowosądeckim. Podobny wynik przyniósł w Librantowej egzamin gimnazjalny z języka polskiego oraz matematyki. W tak wyjątkowym dniu nie mogło również zabraknąć kwiatów i słów wdzięczności skierowanych pod adresem nauczycieli oraz zaproszonych gości, przekazanych przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.

Po zakończeniu akademii Szkolna Rada Rodziców uraczyła wszystkich nauczycieli i zaproszonych gości pyszną kawą i smakołykami własnego wyrobu.

Wspomnieć należy, że dwa dni wcześniej odbyła się gala pożegnalna oraz komers absolwentów gimnazjum. Chwilami było patetycznie, chwilami radośnie. Wielu z trudem przychodziło powstrzymanie się od łez i wzruszeń. Także tu nagrodzonych upominkami było bardzo wielu uczniów, z którymi trudno przyjdzie się nam rozstać.

Iwona Szlag

Librantowa: Uroczystość zakończenia roku szkolnego


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe