Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
13/02/2014 - 09:04

Leśniak i Masternak spotkają się z czytelnikami

Dziś o godz. 17 w Sądeckiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie Zbigniewa Masternaka i Pawła Leśniaka. Zaprzyjaźnieni ze sobą pisarze będą promować swoje najnowsze powieści, wydane przez Zysk i Spółka.
Dobrze znany na Sądecczyźnie Paweł Leśniak, wychowanek Sandecji Nowy Sącz, a obecnie piłkarz Kolejarza Stróże w październiku ubiegłego roku wydał swoją drugą już powieść. Po „Równowadze” powstało „Zachwianie”, a fabuła z gatunku fantastyki grozy pomyślana jest jako tryptyk. Warto wspomnieć, że Leśniak również rysuje – miał nawet autorską wystawę w Centrum Informacji Turystycznej. Zaprezentował wówczas swoje portrety i ilustracje do „Równowagi”. Paweł na razie określa się jako „piszący piłkarz” i bardziej od literatury ciągnie go do futbolu.
Obok Leśniaka zaprezentuje się dobrze znany w Polsce Zbigniew Masternak, prozaik i scenarzysta. Na podstawie jego cyklu powieści Andrzej Barański zrealizował film „Księstwo” (2011). Teraz Masternak wydał powieść o polskiej emigracji zarobkowej we Francji, „Nędzole”, która najprawdopodobniej również zostanie zekranizowana (chęć wyraziło Studio filmowe „Tor”). Pisarz przed laty również próbował swoich sił na boisku, jednak kontuzja uniemożliwiła mu rozwój kariery zawodniczej, o czym można przeczytać w debiutanckiej powieści „Niech żyje wolność”.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe