Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
10/07/2013 - 15:00

Lato w Dolinie Kamionki z potrawami regionalnymi i dziesięciotysięcznym obywatelem

Setki mieszkańców gminy i gości przybyłych specjalnie na tę okazję świętowało XXXIII Lato w Dolinie Kamionki. Wspólnej zabawie sprzyjała dobra pogoda. Po odśpiewaniu hymnu Lata w Dolinie Kamionki przez Renatę Zaczyk z Boguszy, nastąpiło podsumowanie Konkursu Potraw Regionalnych, w którym wzięło udział 7 Kół Gospodyń Wiejskich z gmin Chełmiec, Grybów i Kamionka Wielka.
Komisja, której przewodził Benedykt Kafel z MCK „Sokół” z Nowego Sącza, I miejsce przyznała dla KGW z Klęczan, II miejsce otrzymało KGW z Ptaszkowej, natomiast dla KGW z Kamionki Wielkiej przypadło miejsce trzecie. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Zenon Kruczek przewodniczący Rady Gminy w Kamionce Wielkiej. Nagrodzone KGW częstowały zgromadzonych swoimi specjałami, a kosztować było co. Przegryzając regionalne pyszności, uczestnicy festynu przywitali dziesięciotysięcznego obywatela gminy. Krystyna Homoncik, sekretarz Gminy poinformowała, że w maju ludność Gminy Kamionka Wielka przekroczyła 10 tysięcy mieszkańców. 10 tysięczny mieszkaniec - a jest nim 15-letni Jakub Nieć przybyły z Łabowej - otrzymał w prezencie list gratulacyjny i rower górski, żeby mógł szybciej poznać okolicę. Dla uczczenia tego momentu w górę poleciały balony z nazwą i herbem gminy Kamionka Wielka. Potem sceną zawładnęły już zespoły muzyczne i kabaretowe. Na początek zagrała licząca 103 lata Orkiestra Dęta z Mystkowa, dyrygowana przez Mateusza Główczyka. Po muzyce przyszła kolej na taniec w wykonaniu zespołów regionalnych : Świniarsko”, „Mali Mszalniczanie” i „Mszalniczanie”. Gościem specjalnym „Lata…” był Zespół „Barvinok” z zaprzyjaźnionej słowackiej gminy Kamienka. Następnie zaprezentował się kabaret „Chamski Podryw” z Boguszy. Występy sceniczne zakończył półtoragodzinny koncert Zespołu „GET – UP”. Na zakończenie 33. Lata w Dolinie Kamionki odbyła się zabawa taneczna, a bawiono się do północy przy muzyce grupy „Sami swoi” z Boguszy.
Poza estradą dla uczestników dorocznego święta w Gminie Kamionka Wielka przygotowano wiele imprez towarzyszących, m.in. degustację potraw regionalnych, kiermasz rękodzieła ludowego, zabawy dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Mystkowa i grupy ratownictwa medycznego z PWSZ w Nowym Sączu.
Źródło; UG Kamionka Wielka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu