Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/07/2016 - 10:05

Lato w Dolinie Kamionki. Tłumy pod sceną

Tegoroczne 36. „Lato w Dolinie Kamionki”, największa impreza plenerowa w Kamionce Wielkie,j zgromadziła w minioną niedzielę tłumy.

Na początek Renata Zaczyk odśpiewała hymnu imprezy. Po przywitaniu gości  przez Kazimierza Ogorzałka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej, uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Kazimierz Siedlarz

Następnie publiczności przedstawiła się grupa Breakdance z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, po nich wystąpiła grupa dziecięca „Chcemy śpiewać” z GOK w Kamionce Wielkiej.  Kolejnym zespołem prezentującym się na scenie w Kamionce Małej byli „Mali Mystkowianie”.  
Gościem specjalnym był zespół folklorystyczny z Danii, przebywający z wizytą w Zespole Regionalnym” Mszalniczanie”  z Mszalnicy. Publiczność mogła podziwiać nie tylko barwne oryginalne stroje, ale także duńskie tańce regionalne.  

Zespół Regionalny „Mszalnieczanie” przedstawił wiązankę tańców lachowskich, oklaskiwanych nie tylko przez zgromadzona przed sceną widownię, ale też przez duńskich tancerzy.
Kilka oryginalnych pieśni ludowych, śpiewanych a'capella  przedstawił Zespół Śpiewaczy „Kamionczanki”. Im bliżej godziny 20:00 tym więcej przybywało widzów na plac imprezy.
O tej godzinie wystąpił zespół Robert Sasinowski z zespołem „SKANER”, i to była gwiazda wieczoru. Piosenki zespołu były na tyle znane publiczności, że wiele z nich wspólnie śpiewali artyści z Białegostoku i cała widownia.  Dla spragnionych tańców uczestników imprezy grał i śpiewał Zespół „KrucaBanda”.  

Na placu urządzano zabawy dla dzieci, był kiermasz sztuki ludowej i stoisko Lokalnej Grupy Działania „Korona Sadecka” z degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez panie z KGW w Mszalnicy.

O powodzeniu trwającej do północy imprezy zadecydował zarówno atrakcyjny program, jak i wspaniała pogoda.
(s), źródło: GOK Kamionka Wielka

Lato w Dolinie Kamionki


Dziękujemy za przesłanie błędu