Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
12/07/2017 - 13:40

Lato w Dolinie Kamionki już za nami

Udane było tegoroczne „Lato w Dolinie Kamionki”. Doroczną imprezę otworzyli Przewodniczący Rady Gminy Zenon Kruczek i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej Kazimierz Ogorzałek.


Na początku zaprezentowały się zespoły taneczne Flash, Level i Jet Crew z GOK w Łabowej i nowopowstała grupa taneczna z GOK w Kamionce Wielkiej. Po nich swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentowali Magdalena i Michał Siedlarz z Królowej Górnej oraz Damian Głód z Boguszy.

Kolejną atrakcją  był koncert Orkiestry Dętej z Mystkowa i koncert grupy wokalnej „Chcemy śpiewać ” z GOK w Kamionce Wielkiej. Następnie na scenie w Kamionce Małej zaprezentowały się zespoły regionalne:Mali Mszalniczanie, Kamionczanki i Skalnik.

Gwiazdą wieczoru była formacja KORDIAN. Zespół dał wspaniały, dynamiczny koncert, po czym lider grupy długo pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Czas do północy umilał uczestnikom imprezy zespół muzyczny KrucaBanda.

W trakcie imprezy odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących. Odbyły się warsztaty pieczenia chleba i konkursy przeprowadzone przez LGD Korona Sądecka. Można było skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez KGW w Mszalnicy. Odbył się kiermasz prac twórców ludowych, wystawa niskoemisyjnych urządzeń grzewczych, kwadrans z RDN Nowy Sącz.

Przez cały czas trwała zbiórka datków na zagraniczną operację Anety Hejmej.  Zupełnie spontanicznie zorganizowano aukcję prac twórców ludowych (głównie prac członkiń Klubu „3 razy R” działającego przy GOK), z przeznaczeniem części dochodu na operację Anety. Było to możliwe dzięki pomysłowości i zaradności konferansjera imprezy Zbigniewa Kukli.

Organizatorem imprezy był Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej, patronat medialny nad imprezą objęło radio RDN Nowy Sącz.

Wspaniała pogoda i przygotowane atrakcje ściągnęły do Kamionki Małej kilkutysięczne tłumy. Fot. Barbara PogwizdDziękujemy za przesłanie błędu