Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 7 grudnia. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
24/10/2017 - 08:40

Kuba Sienkiewicz, BGKO i prawdziwy balet w starosądeckim centrum kultury

Pasjonująco zapowiada sie jesień w starosądeckim Sokole. Po niezwykle udanej inauguracji sezonu koncertowego z zespołem "Czesław Śpiewa" w listopadzie wysyp ciekawych propozycji koncertowych. Wystąpi m.in Kuba Sienkiewicz - lider Elektrycznych Gitar, sławna ośmioosobowa Barcelona Gypsy BalKan Orchestra oraz dużo większa Miejska Orkiestra Stary Sącz z premierowym koncertem jesiennym pt. "Baśnie i Mity". A i to nie koniec, bo już na początku grudnia na deskach starosądeckiej sceny wystąpi Royal Lviv Ballet z "Dziadkiem do Orzechów".

Ale po kolei: 4 listopada tradycyjny jesienny koncert Miejskiej Orkiestry Stary Sącz opromienionej sukcesami na XXVI Międzynarodowym Konkursie Orkiestr Dętych "Złota Lira" w Rybniku, gdzie zespół pod batutą Georga Weissa zdobył Grand Prix festiwalu.

Orkiestra zaprezentuje premierowy koncert "Baśnie i Mity" nawiązujący do znanych baśni i mitów mi.in z mitologii greckiej i celtyckiej. Gościnnie wystąpi solista trębacz Jochen Weiss (syn dyrygenta).

10 listopada koncert legendarnej trupy muzycznej BGKO z Katalonii, który zelektryzuje nie tylko sympatyków Festiwalu Pannonica. BGKO ma iście międzynarodowy skład i renomę. Prezentuje repertuar oparty głównie na tradycyjnych kompozycjach cygańskich pochodzących z Bałkanów i Półwyspu Iberyjskiego. Zespół, koncertując po reaktywacji święci triumfy w całej Europie. W Starym Sączu zagra jeden z trzech koncertów podczas polskiej trasy koncertowej.

Kuba Sienkiewicz - kompozytor, piosenkarz, lekarz-neurolog, wystąpi na deskach starosądeckiego Sokoła 16 listopada z autorskim recitalem i akustycznym akompaniamentem na dwie gitary (K. Sienkiewicz/P. Wąsowski). Kuba Sienkiewicz to założyciel i lider Elektrycznych Gitar, występuje także solowo, wykonując piosenkę autorską. Komponuje muzykę i piosenki do filmów. Autor mnóstwa hitów: m.in. Co ty tutaj robisz, Kiler, Koniec, Człowiek z liściem na głowie, Wszystko ch..., Co powie Ryba, Jestem z miasta, Włosy, Wytrąciłaś (mnie z równowagi).

Gwarantowane emocje i uśmiech na koncercie tego, odznaczającego się nabanalnym poczuciem humoru artysty, który współpracuje również ze scenami kabaretowymi.

10 grudnia spektakl baletowy "Dziadek do Orzechów"

Soliści i tancerze Royal Lviv Ballet i Lwowskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej zapraszają na widowisko baletowe "Dziadek do Orzechów" - jeden z najbardziej znanych spektakli na świecie powracający na sceny prestiżowych scen każdego roku w okresie świątecznym i zimowym.

Widowisko zachwyca fabułą, malowaną ręcznie dekoracją, bogato zdobionymi strojami, cudowną muzyką Piotra Czajkowskiego i artyzmem wykonawców. Spektakl przenosi nas w magiczny czas świąt, baśni i dzieciństwa. Obsada: w roli głównej Wiktoria Zwarycz (jako Klara), ogółem wystąpi 36 tancerzy na scenie

 
Bilety na wymienione koncerty kosztują między 40 a 45 zł i można je nabyć przez Internet na stronie www.ekobilet.pl/ckis oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Starym Sączu Rynek 5 oraz, dniu koncertu, w kasie CKiS (w miarę wolnych miejsc),za dodtkową opłatą  3 zł. Bilety na balet "Jezioro Łabędzie" kosztują 95 zł.


Dziękujemy za przesłanie błędu