Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
29/10/2020 - 15:20

Kto wygrał wycieczkę terenową? Wyniki konkursu „Jesienne skarby lasu”

Znamy już wyniki konkursu „Jesienne skarby lasu”, którego organizatorem jest Fundacja Sądecka i Nadleśnictwo Nawojowa. Od uczniów szkół podstawowych z całej Sądecczyzny dostaliśmy 46 prac. Każda z nich była wyjątkowa i oryginalna. Komisja, której zadaniem było wybrać najlepsze dzieła, stanęła przed nie lada wyzwaniem.

Konkurs Jesienne skarby lasu

Do konkursu „Jesienne skarby lasu” uczniowie szkół podstawowych zgłaszali prace wykonane różnymi technikami: były to rysunki, akwarele, dzieła z modeliny, a nawet instalacje. Do siedziby redakcji „Sądeczanin” dotarło 46 oryginalnych prac. Skład komisji oceniającej prace stanowili: prof. Andrzej Szarek (artysta i wykładowca), Przemysław Nosal (Nadleśnictwo Nawojowa) oraz Grzegorz Piechotka (Fundacja Sądecka). Sekretarzem komisji była Kamila Jeleń-Kumor.

Fot. Sądeczanin

Członkowie komisji nie mieli łatwego wyboru.
- Zwracaliśmy uwagę na prace uczniów, którzy nie potraktowali tematu „Jesienne skarby lasu” zbyt dosłownie – mówi Andrzej Szarek. – Nie bez znaczenia była również technika czy materiały, które wykorzystali uczniowie w swoich dziełach. Wyróżniliśmy prace, w których uczestnicy konkursu pokazywali nieoczywiste skarby, które jesienią możemy znaleźć w lesie.

Fot. Sądeczanin

Chociaż początkowo w konkursie miały zostać przyznane trzy wyróżnienia, komisja zdecydowała się na przyznanie kilku dodatkowych nagród. Wybrano jednego laureata nagrody głównej oraz siedem wyróżnień.

Nagrodę główną, czyli wycieczkę terenową po lasach Nadleśnictwa Nawojowa wraz z przewodnikiem i rodzicami, zdobyła 8-letnia Dagmara Lis. Uczestniczka zachwyciła komisję oryginalną formą i nieoczywistym materiałem, z jakiego skorzystała.

Konkurs Jesienne skarby lasu. Fot. Sądeczanin

Wyróżnienia w konkursie „Jesienne skarby lasu” otrzymali również:
Olga Szlag (klasa 4)

Jesienne skarby lasu - Konkurs

Wiktor Gawlik (10 lat)

Konkurs jesienne skarby lasu

Amelia Lipińska (klasa 8)

Konkurs jesienne skarby lasu

Tomasz Gwóźdź (9 lat)

Konkurs jesienne skarby lasu

Zuzanna Kolańczyk (klasa 4)

Konkurs jesienne skarby lasu

Agnieszka Turek (klasa 7)

Konkurs jesienne skarby lasu

Katarzyna Ruchała (klasa 7)

Konkurs jesienne skarby lasu

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom za pomoc w dostarczeniu prac. Serdecznie gratulujemy laureatom, z którymi skontaktujemy się niedługo w celu odebrania nagród. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Zobaczcie prace złożone w konkursie „Jesienne skarby lasu”
Komisja nie miała łatwego zadania. W konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo Nawojowa oraz Fundację Sądecką oceniano 40 prac. Członkowie komisji, Andrzej Szarek, Przemysław Nosal oraz Grzegorz Piechotka, wybrali jednego laureata nagrody głównej oraz wyróżnili siedmiu innych uczestników. Zobaczcie wszystkie prace uczniów szkół podstawowych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”