Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
28/08/2019 - 11:00

Kto odchodzi, kto zostaje? Dyrektorskie roszady w powiatowych szkołach

Tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego znane są już roszady personalne w sądeckiej powiatowej oświacie. Trzy powiatowe placówki mają nowych dyrektorów. Posady obejmą na pięć lat.

Maria Aleksander-Pisz stanie na czele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy. Funkcję przejęła po dyrektor Janinie Złotnickiej, która  przeszła na emeryturę.

Na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Marcinkowicach został powołany na dziesięć  miesięcy Wiesław Gródek. Poprzednia dyrektor Alicja Wąsowicz podjęła pracę w urzędzie gminy w Grybowie.

Starosta wręczył też nominacje na kolejne kadencje.

Izabela Łabuś została ponownie wybrana na dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie.

Swoje stanowisko nadal będzie też piastować Lucyna Dybiec, dyrektora Internatu Międzyszkolnego w Starym Sączu.

Podczas spotkania dyrektorów szkół z władzami Powiatu Nowosądeckiego, trzech pedagogów otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył je: Sabinie Niemas (nauczycielka przedmiotów zawodowych gastronomicznych w ZSZ w Grybowie), Agnieszce Sach (nauczycielka przedmiotów zawodowych budowlanych w ZSP w Krynicy-Zdroju) i Piotrowi Krzywdzińskiemu (nauczycielowi nauki gry na skrzypcach w PMDK w Starym Sączu). (olsz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe