Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
31/03/2020 - 21:35

Księża ponowią akt zawierzenia uzdrowiska Królowej Krynickich Zdrojów

W 1873 roku wierni prosili Maryję o ocalenie Krynicy przed epidemią. Po ponad 150 latach, 2 kwietnia w Kościele Zdrojowym księża ponowioną akt zawierzenia miasta jego patronce, Królowej Krynickich Zdrojów. Transmisja czwartkowej nowenny będzie wyłącznie on-line!

Tradycja procesji maryjnych do leśnego sanktuarium trwa od ponad 150 lat. Ma charakter dziękczynny, za uratowanie miasta przed epidemią cholery w 1873 roku.

Figurkę Matki Bożej Łaskawej naszkicował  Artur Grottger, zachwycony leśnym gąszczem i pobliskim źródełkiem. Stanęła w obecnym miejscu w 1865 roku. Tu, do Maryi przyszli prosić mieszkańcy miasta o ocalenie w czasie zarazy, modlili się o ocalenie w czasie wojen.

Dlatego w najbliższy czwartek (2 kwietnia), w czasie nowenny o godz. 19 w Kościele Zdrojowym, prawie 150 lat od tamtych wydarzeń, zostanie ponowiony akt zawierzenia Krynicy Zdroju patronce miasta, Królowej Krynickich Zdrojów.

-Chcemy przyjść do naszej Matki, jak do światła, jak do nadziei. Złożyć swoją trwogę, swoją obawę, swój los. Chcemy przyjść by Ją prosić, ale też wpatrywać się w Nią, dostrzegać w niej przewodniczkę na drogach życia, ocalenie w trudnych chwilach. -informuje ks. Bogusław Skotarek, proboszcz parafii zdrojowej- Łączmy się we wspólnej modlitwie duchowo i poprzez transmisję dostępną na Facebook'u Parafii.

Transmisja nowenny będzie wyłącznie on-line, przez stronę parafii na Facebooku.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu