Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
22/11/2022 - 08:00

Ks. Andrzej Romanowski: śpiewem wyrażamy naszą wiarę

Niedziela 20 listopada była ostatnią niedzielą w roku liturgicznym i szczególną, gdyż oddawaliśmy cześć i zawierzaliśmy siebie i swoje rodziny Chrystusowi Królowi. Tego dnia wierni wysłuchali III Koncertu Cecyliańskiego w kościele św. Judy w Powrożniku.

W kościele pw. św. Judy Tadeusza w Powroźniku odprawiona została uroczysta msza św. z udziałem chórów Cantando Canzoni z Zakliczyna, Chóru Kameralnego Belfersingers z Gorlic oraz miejscowego Cantores Sancti Jacobi. 

-20 listopada to ostatnia niedziela w roku liturgicznym i szczególna, bo oddajemy cześć i zawierzamy siebie i swoje rodziny Chrystusowi Królowi. - ks. proboszcz Andrzej Romanowski.

-Chcemy śpiewem wyrazić naszą wiarę, posłuszeństwo i miłość do Chrystusa Króla.

Następnie w wykonaniu trzech zaproszonych chórów wierni wysłuchali III Koncertu Cecyliańskiego, cieszącego się dużą popularnością, a wpisanego w kalendarz wydarzeń kościoła w Powrożniku. 

Cecylia żyła w III wieku była chrześcijanką, złożyła ślub czystości. Zmuszona do małżeństwa z  Walerianem, nie tylko nie złamała przyrzeczenia, lecz jeszcze nawróciła swego męża i jego brata, Tyburcjusza. Wszyscy oni zostali na śmierć, za panowania Aleksandra Sewera. 

Wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, opiekunki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, w Kościele katolickim obchodzone jest 22 listopada.  

Chór Kameralny Belfersingers z Gorlic powstał jesienią 2002 roku. W jego repertuarze znajdują się utwory polskiej i obcej muzyki dawnej i współczesnej, klasycznej, jazzowej, ludowej, gospel oraz przeboje muzyki rozrywkowej.

Chór uświetnia swoimi koncertami wydarzenia i uroczystości na terenie miasta i powiatu gorlickiego. Koncertuje w Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Czechach, Austrii, na Węgrzech, Ukrainie. Chórem dyryguje Andrzej Sędzik.Dziękujemy za przesłanie błędu