Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
16/02/2020 - 23:05

Krynica:Malicki, Bednarek i piosenki German. Walentynkowy weekend pełen atrakcji

To było show po bandzie w wykonaniu Waldemara Malickiego. W niedzielę, pełnej pozytywnej energii koncert zaprezentował w krynickiej Pijalni Głównej charyzmatyczny wirtuoz fortepianu. W walentynkowy weekend wystąpili też: wokalista Kamil Bednarek oraz Joanna Nawrot, jedna z najlepszych interpretatorek piosenek Anny German.

Waldemar Malicki. Klasyka po bandzie to nie tylko pełen temperamentu koncert, ale też spotkanie z wyśmienitym humorem! Kilkadziesiąt skeczy muzycznych przeplatających się z dowcipem politycznym, obyczajowym i światopoglądowym.

Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują naszą współczesność. Pianista, wraz z czarującą wiolonczelistką oraz porywającymi solistami zaprezentowali największe hity Pucciniego, Brahmsa, Verdiego czy Bizeta. Utwory te zaskakują swoim brzmieniem niczym przeboje napisane współcześnie.

Natomiast w sobotni (15 lutego) wieczór, w świat piosenek z repertuaru Anny German przeniosła publiczność Joanna Nawrot. Artystka jest jedną z najlepszych interpretatorek twórczości zmarłej w 1982 roku piosenkarki.

W jej wykonaniu zabrzmiały takie przeboje, jak "Człowieczy los", "Tańczące Eurydyki", "Greckie wino", "Cyganeria", Moje miejsce na ziemi", "Jedna chwila", " Jesteś moją miłością" i wiele innych. Joannie Nawrot towarzyszyła Orkiestra Arte Symfonica.

A 14 lutego publiczność rozgrzewał Kamil Bednarek, jeden z najbardziej znanych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Nowe rozwiązania dźwiękowe, fuzje, remiksy oraz bogactwo audiowizualnych doznań. Artysta powraca w specjalnym projekcie muzycznym zatytułowanym „Bednarek-inaczej”.

Jako support wystąpił Kamil Juszczyk mający na swoim koncie dwa single „Na Marsie” oraz „Co się liczy”. Pierwszy z nich wydała wytwórnia Kayax, w projekcie My Name Is New, a do drugiego powstał teledysk. Muzyka artysty balansuje na granicy popu i alternatywy.

Organizator cyklu Krynica-Źródłem Kultury są: Uzdrowisko Krynica-Żegiestów SA., Especto. 

(MK) fot. aut
 

Krynica: Malicki, Bednarek i piosenki German.Walentynkowy weekend pełen atrakcji
To było show po bandzie w wykonaniu Waldemara Malickiego. W niedzielę, pełen pozytywnej energii koncert zaprezentował w krynickiej Pijalni Głównej charyzmatyczny wirtuoz fortepianu. W walentynkowy weekend wystąpili też: wokalista Kamil Bednarek oraz Joanna Nawrot, jedna z najlepszych interpretatorek piosenek Anny German.


Dziękujemy za przesłanie błędu