Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
04/02/2019 - 20:05

Krynica-Zdrój:pociąg Joanny Kulig dojechał do hiszpańskiej Sewilli

Zawrotne tempo przybiera kariera aktorki Joanny Kulig, dziewczyny z Muszynki. Po nominacji do Oscara, „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego z jej udziałem otrzymała (2 lutego) nagrodę GOI, Hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej, dla najlepszego filmu europejskiego.

Pierwsza ceremonia wręczenia nagród GOI odbyła się 16 marca 1987 w Teatrze Lope de Vega, w Madrycie. Wówczas nagrody rozdano w 15 kategoriach, obecnie jest ich 28

„Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych otrzymała nagrodę w kategorii najlepszego filmu europejskiego.

Pod koniec stycznia polska produkcja została zauważona przez Amerykanów i nominowana do Oscara w aż trzech kategoriach (najlepszy film, reżyser i zdjecia)

Pochodząca z Muszynki (gmina Krynica-Zdrój) Joanna Kulig od kilku miesięcy przebywa w Hollwood. Udziela licznych wywiadów, otrzymuje ciekawe propozycje zawodowe, spotyka się z hollywodzkimi gwiazdami, pozuje na ściankach i…oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka. Urodzi już niedługo, w Los Angeles, w słynnej klinice gwiazd. 

Czy Joanna zostanie za oceanem? Ostatnio otrzymała propozycję pracy od znanej agencji aktorek, zaczęto podsyłać jej już ciekawe scenariusze filmowe…

(MK) fot. aut, Kino Polska, materiał prasowyDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe