Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 18 sierpnia. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
06/02/2019 - 22:15

Krynica-Zdrój:Piasek, Podsiadło, Cugowski, Lady Pank...Tyle jeszcze przed nami!

W lutym, wieczorami na estradzie w krynickiej Pijalni Głównej, w ramach cyklu Krynica-Źródłem Kultury, zabrzmi muzyka Lady Pank, Happysad, a także wokalistów: Krzysztofa Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Dawida Podsiadły, Ani Dąbrowskiej. Publiczność zabawiać będzie również Kabaret Hrabi.

Happysad, który wystąpi w Krynicy 8 lutego,  gra rockową, alternatywną  muzykę, dopełnioną charakterystycznymi tekstami. Początkowo zespół nazywał się Hard Core`owe Kółko Filozoficzne, obecna nazwa ukształtowała się w 2002 roku. Krążek „Wszystko jedno” przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów radiowej Trójki”

Na swoim koncie ma ponad 450 koncertów, w lutym 2017 roku ukazał się ostatni studyjny krążek „Obce ciało”

Krzysztof Cugowski od wielu lat jest gwiazdą polskiej sceny muzycznej, wpółzałożycielem Budki Suflera. Na swoim koncie ma 12 albumów studyjnych, 4 koncertowa, a także 5 składanek. Wśród przebojów wokalisty znajdują się „Takie tango”, „Jeden raz” i „Bal wszystkich świętych”. Wokalista koncertować będzie w Pijalni Głównej 9 lutego.

Dawid Podsiadło z koncertem Wielkomiejski Tour, w uzdrowisku wystąpi dwukrotnie 11 i 12 lutego. Na pierwszy występ nie ma już biletów. Swoją karierę zaczął od muzycznego programu X Factor, którego drugą edycję wygrał. W ubiegłym roku wydał trzeci album „Małomiasteczkowy”. Wokalista sześć razy został laureatem nagród Fryderyków.

Lady Pank, który na scenie gra dla publiczności  niemal 40 lat, w Krynicy-Zdroju wystąpi 15 lutego. Zespół gra polskiego rocka, a koncertowi towarzyszyć będzie muzyczna oprawa nawiązująca do lat 80. XX wieku.

Kolejną gwiazdą cyklu będzie Andrzej Piaseczny, który w 2017 roku świętował 25-lecie na muzycznej scenie.  Album "O mnie, o tobie, o nas" zwiera kompozycje Ani Dąbrowskiej, jest bardzo dojrzały i pogodny.

– Tak, jestem uśmiechniętym, szczęśliwym człowiekiem- mówi wokalista. Album składa się  z 10 utworów, wypływających z osobistych doświadczeń wokalisty. Są o miłości, przyjaźni, a także o tym, że warto dawać sobie drugą szansę. Każdy dzień wśród najbliższych jest na wagę złota.

Ania Dąbrowska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką. Nagrała 7 płyt, każda z nich uzyskała status platynowej. Koncertować będzie 22 lutego.

W ramach Krynica-Źródłem Kultury będzie można się pośmiać ze skeczy Kabaretu Hrabi, który wystąpi z najnowszym programem „Wady i Waszki”. Nikt nie jest idealny, każdy ma jakieś wady. O tym będzie występ. 

Organizator: Uzdrowisko Krynica-Żegiestów.

(MK) fot. materiały prasowe organizatora

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"