Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
09/10/2012 - 09:39

Krynica- Zdrój: Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Sądecczyzny spotkali się w sobotę – 6 października w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy Zdroju.
Jeszcze przed spotkaniem, którego celem było omówienie wydarzeń, które w najbliższym czasie zorganizuje Stowarzyszenie, zebrani zgromadzili się w kościele MBNP na Mszy Świętej. Eucharystii przewodniczył ks. Jan Banach – asystent diecezjalny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W homilii kapłan nawiązał do zbliżającego się Roku Wiary.
- Podchodząc do Roku Wiary trzeba zobaczyć kontekst, uświadomić sobie, że wiara w dzisiejszym świecie jest spychana poza margines życia publicznego, że mamy do czynienia nie tylko z zepchnięciem wiary do zakrystii, jak to było w okresie minionym, mamy do czynienia z atakiem na wiarę, z ignorancją, ze stawianiem wiary w życiu społecznym, kulturowym, politycznym poza pewnym marginesem. Nawet my ludzie wierzący, często przeżywając swoją wiarę robimy to wstydliwie i nie odważamy się publicznie, odważnie, z przekonaniem wyznawać jej w swoim życiu. Często naszą wiarę ograniczamy do pewnych zewnętrznych zwyczajów, które bez refleksji, stają się z czasem czymś pustym – powiedział ks. Jan Banach.
Asystent diecezjalny SRK zwracał też uwagę, że Rok Wiary, ma w swoim założeniu pozwolić na nowo odkryć i przeżywać naszą wiarę i skłonić wiernych do częstszego sięgania po Katechizm Kościoła Katolickiego. Rozpoczyna się on bowiem 11 października – w 20. rocznicę opublikowania przez papieża Jana Pawła II Katechizmu Kościoła Katolickiego.
Po Mszy Świętej członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich spotkali się na plebanii przy parafii MBNP. Wśród przybyłych obecni byli Stanisław Klimek – prezes Zarządu SRK, a także przedstawiciele Stowarzyszenia z parafii na Sądecczyźnie. Jednym z tematów, które podjęto w trakcie spotkania był Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 14 października w Mielcu. Na to wydarzenie organizowany jest bezpłatny autobus z Nowego Sącza, który wyjedzie o godz. 9. Zapisy, do czwartku – 11 października, przyjmowane są pod numerem telefonu 18 441 59 59 kom. 603 171 333

(KB, BK)
Fot. BK


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe