Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
21/03/2019 - 11:35

Krynica: uczniowie ZSP jeszcze przed maturą, a już z indeksami!

W maju czeka ich jeszcze matura, a już są studentami. Oliwia Gorczyca i Arkadiusz Tokarczyk, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, zostali laureatami finału XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim i zdobyli indeks tej prestiżowej uczelni.

W Krakowie odbył się (18 i 19 marca) finał XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawla II w Krynicy-Zdroju, jeszcze zanim przystąpili do matury, może pochwalić się już indeksem Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Są to: Oliwia Gorczyca z klasy 3 LO o profilu humanistycznym,  która wybrała indeks na geografię oraz Arkadiusz Tokarczyk, uczeń  klasy 4 technikum gastronomicznego, przyszły student geologi. Opiekunem młodzieży był Włodzimierz Godek.

Laureaci, aby  poczuć się całkowicie żakami muszą jeszcze zdać w maju maturę, co jest formalnym warunkiem rozpoczęcia studiów na UJ. 

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Przybliża historię oświaty polskiej i europejskiej,  poprzez dzieje  uczelni oraz osób ją tworzących.

Ma na celu stworzenie możliwości poznania oferty studiów na tej prestiżowej uczelni,  a także zrównanie szans dostępu do nich kandydatom niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Jego uczestnicy walczą o możliwość studiowania na wybranych przez siebie kierunkach studiów. 

Formuła konkursu ciągle  się rozwija. Pierwsza jego edycja miała charakter regionalny i obejmowała szkoły z Podhalańskiego Związku Gmin. Wraz z upływem lat zasięg osiągnął poziom ogólnopolski. Od czasu ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji eliminacje odbywają się także w Londynie.

(MK) fot. za UM Krynica

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu