Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/08/2018 - 11:00

Krynica: Pola Negri gościła u Jana Kiepury i Marty Eggerth. A tłumy wiwatowały!

Każdego wieczoru, tuż przed koncertem galowym 52. Festiwalu im. Jana Kiepury tłumy widzów, zgromadzonych na Deptaku podziwiają i oklaskują cykl „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Do centrum uzdrowiska zabytkowym autem przyjeżdżają Jan Kiepura i Marta Eggerth, a także zaproszeni przez nich goście. Wczoraj w mieście pod Górą Parkową gościła Pola Negri, w postać której wcieliła się Julia Mech.

Cykl plenerowych spotkań z Mistrzem Janem i jego małżonką słynną Martą Eggerth w poprzednich edycjach festiwalu odniósł wielki sukces. Tym razem małżeństwo śpiewaków i aktorów odgrywają: Łukasz Gaj ( tenor) i Ewelina Szybilska (sopran), którzy przemierzają uzdrowisko limuzyną Dogde z 1917 roku. 15 sierpnia byli na Górze Parkowej, ale najczęściej śpiewają na Deptaku.

Tegoroczny cykl „Uśmiechnij się z Kiepurą” zaskakuje odświeżoną formułą. Każdego wieczoru legendarnych śpiewaków odwiedzają znane postaci z ich epoki, wspólne wspominając pogodne i wzruszające sytuacje.Do krynickiego uzdrowiska przybyli już: Eugeniusz Bodo, Władysław Kiepura, Maria Didur-Załuska, Maria Jeritza, Józef Piłsudski, Poli Negri i wielu innych.

W programie spotkań na Deptaku znajdują się najpiękniejsze i mniej znane arie oraz duety z repertuaru Jana Kiepury. Publiczność słucha także wielu ciekawych anegdot z życia pary śpiewaków. Może także wspólne śpiewać z artystami.

W słynne postaci wcielą się znani artyści: Jakub Oczkowski, Maciej Miecznikowski, Wojciech Wysocki, Dariusz Kordek. Pomysł cyklu, reżyseria i powadzenie: Łukasz Lech.

(MKA). fot aut.Dziękujemy za przesłanie błędu