Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
12/08/2018 - 09:20

Krynica: Piotr Rubik z zespołem na inaugurację 52. Festiwalu im. Jana Kiepury

Wieczorny koncert z przebojami Piotra Rubika, kompozytora, dyrygenta i wiolonczelisty, rozpoczął 52. edycję Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Wcześniej, na Deptaku ze swoimi fanami spotkali się: Jan Kiepura i Marta Eggerth czyli Ewelina Szybilska i Łukasz Gaj.

52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju otworzył oficjalnie burmistrz uzdrowiska Dariusz Reśko. Włodarz uzdrowiska podziękował Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dofinansowanie tegorocznego wydarzenia 400 tysiącami złotych.

Następnie w wypełnionej po brzegi sali zabrzmiały utwory skomponowane przez Piotra Rubika. Do współpracy muzyk zaprosił Agnieszkę Przekupień, Martę Moszczyńską, Zofię Nowakowską, Michała Bogdanowicza, Michała Gasza i Grzegorza Wilka.

Śpiewakom towarzyszyła Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry oraz Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka. Narratorem był Jakub Wieczorek.

W programie znalazły się m.in. takie kompozycja Piotra Rubika, jak : „Co ma przeminąć, to przeminie” z filmu Quo vadis, Jerzego Kawalerowicza,  "Niech mówią, że to nie jest miłość", "Psalm dla Ciebie, "Nie wstydź się mówić, że kochasz"," Tatry"

Twórczość Piotra Rubika do tej pory podbiła  serca nie tylko Polaków, ale także publiczności m. in. w USA i Kanadzie.Jego płyty sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy bijąc wszelkie rekordy, zaś twórczość była wielokrotnie nagradzana. 

Patronat medialny: miesięcznik "Sądeczanin". Organizatorzy: Urząd Miasta i Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju.

(MKA) fot. aut.

Krynica: Piotr Rubik z zespołem na inaugurację 52. Festiwalu im. Jana Kiepury
Koncert Piotra Rubika z zespołem zainaugurował 52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)