Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
19/10/2020 - 19:35

Krynica: koncert Królowej Krynickich Zdrojów w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

Za nami koncert z cyklu "Królowej Krynickich Zdrojów", najlepszej z matek, patronki uzdrowiska. Wydarzenie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę jego urodzin, odbyło się w niedzielę (18 października) w Kościele Zdrojowym w Krynicy-Zdroju.

To był już trzeci koncert z cyklu "Królowej Krynickich Zdrojów". Wcześniej, dwukrotnie organizowany w Leśnym Sanktuarium, tym razem posłuchać go można było w Kościele Zdrojowym,  z mniejszym składem wykonawców, ale z tym samym zaangażowaniem.

Wydarzenie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin, zadedykowany został ks. prałatowi Bogusławowi Skotarkowi, w podziękowaniu za 18-letnią posługę w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

-"Ten rok, który dobiega końca jest z pewnością wyjątkowy, składa się na to wiele rożnych okoliczności i faktów. Rok naznaczany pandemią, lękiem wirusa". -mówił ks. prałat Andrzej Liszka, proboszcz parafii zdrojowej.

-"Ale też to rok, w którym przychodzi nam przeżywać tak piękne rocznice, jak setna urodzin św. Jana Pawła II i czterdziesta druga rozpoczęcia jego pontyfikatu.

Ten koncert jest ku czci Królowej Krynickich Zdrojów, ale i tego największego z rodu Polaków, który od początku swojego pontyfikatu powtarzał: „Nie lękajcie się”. Te słowa otuchy, przez wiele lat podtrzymywały nas na duchu, w trudnym okresie dziejów naszej ojczyzny"

Zgromadzeni wysłuchali utworów religijnych w wykonaniu: Anny Sokołowskiej-Alabrudzińskiej, Anny Lasoty, Marty Wilk, Jakuba Oczkowskiego i Marcina Jajkiewicza.

Wokalistom towarzyszył kameralny skład Orkiestry Arte Simfiniko Mieczysława Smydy. Aranżacje orkiestrowe Maciej Nieć. Prowadzenie Łukasz Lech.

(MK) fot. aut. 

Krynica: koncert Królowej Krynickich Zdrojów w hołdzie św. Janowi Pawłowi II
Za nami koncert Królowej Krynickich Zdrojów, najlepszej z matek, patronki uzdrowiska. Wydarzenie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin, odbyło się w niedzielę (18 października) tym razem w Kościele Zdrojowym, a nie na scenie Leśnego Sanktuarium.


Dziękujemy za przesłanie błędu