Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
23/05/2020 - 23:00

Krynica: fontanny, wystawa prac Nikifora i stare fotografie na Polanie Janówka

W piątek, 22 maja, na krynickiej Polanie Janówka testowana była nowa fontanna. Na ażurowej pergoli pojawiła się zaś wystawa starych fotografii z uzdrowiska, a także reprodukcja prac Nikifora.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Polana Janówka, projekt w ramach programu "Kurort-Krynica" jest zakończony. Ten niewielki, rekreacyjny teren został zrewitalizowany i uzyskał nowy wygląd. Posiano trawę, posadzono krzewy i rośliny ozdobne.

Ostatnie, niewielkie już prace przeprowadzono w piątek, 22 maja. Testowano odnowioną fontannę oraz drugą, zupełnie nową, imitująca źródło wody mineralnej. Na nowej pergoli z ażurową ścianą z pionowych elementów pojawiły się reprodukcje obrazów Nikifora i fotografie Krynicy na starych fotografiach jako elementy stałej ekspozycji. 

Kurort Krynica" jest programem, który od kilku lat przekształca historyczne centrum w obrębie strefy A, w nowoczesną przestrzeń miejską, przy zachowaniu jej dawnych walorów.  Umowę jej renowację podpisano wiosną 2018 roku.

Przypomnijmy, początkowo w skład programu wchodziło 5 projektów obejmujących: renowację Parku Dukieta, w którym prace zakończono w ubiegłym roku, a także odnowę Polany Janówka, Bulwarów Dietla, wraz z płytą deptaka oraz Góry Parkowej. 

(MK) fot. aut.

Krynica: fontanny, wystawa prac Nikifora i stare fotografie na Polanie Janówka




W piątek, 22 maja na krynickiej Polanie Janówka testowana była nowa fontanna. Na ażurowej pergoli pojawiła się natomiast wystawa starych fotografii z uzdrowiska, a także reprodukcja prac Nikifora.






Dziękujemy za przesłanie błędu