Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/03/2020 - 13:30

Krynica: EDK w tym roku będzie drogą wewnętrznej przemiany

W związku z szerzącą się pandemią koronawirusa organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Krynicy, informują o bezterminowym jej zawieszeniu. Pątnicy mieli wyruszyć 3 kwietnia i pokonać ponad 30 kilometrów.

EDK jest wielokilometrową wędrówką, podczas której pątnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. Jest to również wewnętrzna podróż, pozwalającą spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory. Nocą, w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych, w ciszy,  zmierzają się z własnymi słabościami oraz doświadczają wyjątkowego spotkania z Bogiem.

W tym roku, w związku z szerzącą się pandemią koronawirusa organizatorzy zawiesili bezterminowo EDK Krynica. "-Apelujemy, dla naszego wspólnego dobra zostańcie w domach i dbajcie o siebie i swoich bliskich, żebyśmy mogli zobaczyć się na naszych trasach już niebawem!"

Jednocześnie organizatorzy sugerują, aby w proponowanym pierwotnie terminie wyruszyć w drogę duchowej przemiany. Rozważania do tegorocznej edycji są nadal dostępne na oficjalnej stronie (edk.org.pl). Zachęcają do skorzystania z nich tego dnia, modląc się w domu. Jednocześnie odradzają samotne wyjścia na EDK.

Obecnie w krynickim dekanacie znajdują się cztery trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w tym jedna, którą po raz pierwszy pątnicy przeszli w ubiegłym roku.

(MK) fot. ilustracyjne, plakat organizatora

Żródło: własne, Ekstremalna Droga Krzyżowa Krynica.edkDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe