Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
27/03/2023 - 21:30

Krynica: Droga Krzyżowa w intencji czci i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II przeszła deptakiem

W wigilię Zwiastowania Pańskiego Matce Bożej parafia zdrojowa Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicy-Zdroju zorganizowała Drogę Krzyżową w intencji czci i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

W Kościele Katolickim trwa okres Wielkiego Postu, w tym czasie wierni uczestniczą w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. W wigilię Zwiastowania Pańskiego Matce Bożej (24 marca) takie nabożeństwo zorganizowała parafia zdrojowa WNMP w Krynicy-Zdroju.

Po mszy ks. Andrzej Liszka, proboszcz parafii, księżą, wierni z krzyżem i świecami przeszli na deptak. Modlili się przy kolejnych stacjach, odtwarzających wydarzenia z ostatnich dni życia Chrystusa. 

Drogę Krzyżową zorganizowano w intencji czci i obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II, który jest wielkim autorytetem dla Polaków. Księża podkreślili, że jego pontyfikat zapoczątkował zmiany, które przyczyniły się do upadku komunizmu. Był orędownikiem poszanowania wolności. Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu. Drogę Krzyżową zakończył Apel Jasnogórski.

Nową formą odprawiania Drogi Krzyżowej jest Ekstremalna Droga Krzyżowa, zainicjowana przez ks. Jacka Stryczka w 2009 roku. Polega na przejściu kilkudziesięciokilometrowej trasy, na której rozmieszczonych jest 14 stacji drogi krzyżowej.

W ostatni weekend (25-26 marca) uczestnicy EDK przeszli nocą w milczeniu trasę, rozważając stacje drogi krzyżowej w Krynicy i Powroźniku. Natomiast w Muszynie EDK z rejonu Muszyna Folwark i Muszyna św. Józefa Oblubieńca, wyruszy w piątek (31 marca). (MK). fot. (MK). 
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu