Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
23/01/2015 - 14:32

Królowie i pasterze na bis w Królowej Górnej

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się jasełka grane końcem roku przez Grupę Teatralno-Chóralną z Królowej Górnej. Dlatego w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.30, w dolnej auli kościoła zostaną powtórzone - ku radości starszych i młodszych.
O wysoki poziom artystyczny jasełek zadbała jego autorka – pani Krystyna Górska. Wychowała ona prawdziwych artystów. Zdobywca Grand Prix Mazurskiego Lata Kabaretowego 2012 jak również Grand Prix 29 Festiwalu PAKA w 2013 - Adam Wacławiak, uczył się rzemiosła występując w jasełkach i kabaretach szkolnych autorskich u pani Krystyny. Pod jej okiem od wielu lat kolędnicy zdobywają też nagrody w Bukowinie, Podegrodziu i innych przeglądach konkursowych.

Przedsięwzięcie ma bardzo bogatą oprawę kostiumową i wokalną. Bogactwo to jest wynikiem środków pochodzących z programu Asos 2014-2020, które w ramach projektu „Łączmy Pokolenia-Kultywujemy Tradycje” otrzymało Stowarzyszenie Doliny Królówki z Królowej Górnej. Środki to jedno, ale bez zaangażowania niedużej miejscowej społeczności nie byłaby możliwa realizacja przedsięwzięcia z takim rozmachem.
Warto zapamiętać młodych odtwórców, niedługo, podobnie jak Adama Wacławiaka, możemy ich zobaczyć w TV w najlepszym czasie antenowym.

Wstęp na jasełka jest wolny.

Stowarzyszenie RCPiR Doliny Królówki w Królowej Górnej
Oprac. (KB)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)