Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
15/12/2018 - 13:55

Królowa Górna: śpiewali w europejskich językach

13 grudnia w murach Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej już po raz 12. wybrzmiały dźwięki i słowa piosenek zaśpiewanych w języku angielskim i niemieckim. Młodzi ludzie, uczniowie szkół z terenu gminy Kamionka Wielka, ponownie rywalizowali w ramach Gminnego Konkursu Piosenki Europejskiej.
Gminny Konkurs Piosenki Europejskiej zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród młodych uczestników, ale- jak zgodnie oceniają organizatorki (nauczycielki szkoły w Królowej Górnej), panie Krystyna Górska, Anna Migacz oraz Krystyna Golonka, w tym roku w konkursowych zmaganiach wzięła udział szczególnie liczna grupa pasjonatów języków obcych, śpiewu i instrumentów muzycznych.

W loży jury konkursowego zasiedli eksperci:
- Agata Poręba- nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Starej Wsi- ekspert od muzyki i przewodnicząca jury
- Beata Poręba- nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Białej Niżnej- ekspert od języka angielskiego
- Katarzyna Stach- nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej we Florynce- ekspert od języka niemieckiego

Nad oprawą akustyczną czuwał pan Sławomir Siedlarz- nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Królowej Górnej, zaś w roli konferansjerów wystąpili uczniowie klasy IIIb gimnazjum, Zuzanna Poręba oraz Dominik Siedlarz. Przybyli do Królowej Górnej goście zostali powitani przez konferansjerów słowami: - Dziś w Królowej Górnej gromadzą się utalentowani muzycznie I językowo uczniowie ze wszystkich szkół gminy Kamionka Wielka. Witamy ich serdecznie. Witamy również nauczycieli, opiekunów oraz szanowne jury.

Powitania zebranych, wśród których gościem honorowym była Sołtys Wsi Królowa Górna Józefa Nowak oraz ceremonii otwarcia konkursu dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Królowej Górnej Jadwiga Łęczycka.

Zobacz też: W Królowej Górnej to mają fajnie. W szkole powstał pokój zagadek

Uczniowie biorący udział w konkursie tradycyjnie zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I- III szkoły podstawowej, klasy IV- VI szkoły podstawowej oraz klasy VII – VIII szkoły podstawowej i oddziały gimnazjalne. W sumie wykonano 21 piosenek.

Komisja konkursowa z pewnością miała twardy orzech do zgryzienia, ponieważ poziom umiejętności wokalno- muzycznych oraz językowych był bardzo wysoki. W rezultacie jednak udało się wyłonić najlepszych, którzy zostali nagrodzeni konkursowymi statuetkami. Ci uczestnicy, którzy nie zdobyli miejsca na podium zostali obdarowani pamiątkowym medalem, Oczywiście, nie zabrakło dyplomu dla każdego. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę  Kamionka Wielka, za co organizatorzy ślą słowa serdecznej podzięki.

Wyniki konkursu są następujące:

  1. Klasy I - III szkoły podstawowej:

I miejsce – Kamila Kiełbasa ze Szkoły Podstawowej w Mszalnicy   

II miejsce – Nikodem Mężyk ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej 

III miejsce – Martyna Książkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej

  1. Klasy IV –VI szkoły podstawowej:

I miejsce -  Zuzanna Homoncik i Zuzanna Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamionce Wielkiej

II miejsce -  Magdalena Siedlarz i Daria Siedlarz ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

III miejsce -  Magdalena Kogut i Aleksandra Ziobrowska ze Szkoły Podstawowej    nr 2 w Kamionce Wielkiej

      3. Klasy VII – VIII i oddziały gimnazjalne

Nagroda GRAND PRIX Oliwia Ślipek ze Szkoły Podstawowej nr 1
w Kamionce Wielkiej

I miejsce – Mateusz Poręba ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej

II miejsce ex aequo - Magdalena Śmierciak ze Szkoły Podstawowej w Królowej Polskiej i Małgorzata Klimczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamionce Wielkiej III miejsce ex aequo - Klaudia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Królowej Górnej i Maria Kmak ze Szkoły Podstawowej w Boguszy

Jak zwykle oprawa konkursu i poziom jego organizacji stał na najwyższym poziomie, co dowodzi prestiżu opisywanego wydarzenia. Duża natomiast liczba jego uczestników świadczy o żywym zainteresowaniu dzieci i młodzieży, nie tylko rozwijaniem talentu muzycznego, ale także poszerzaniem kompetencji językowych, tak bardzo ważnych w zglobalizowanej rzeczywistości.

A co ciekawego dzieje się w twojej szkole? Napisz: [email protected]

Tekst i fot.: SP w Królowej Górnej

Królowa Górna: śpiewali w europejskich językach

Fot.: SP w Królowej Górnej
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik