Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/06/2018 - 18:35

Krakowiacy i Górale (z Łomnicy) przed pomnikiem Mickiewicza w Krakowie

W związku z przypadającą w 2018 roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łomnicy Zdroju wzięli udział w happeningu w Krakowie.


Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie na krakowskim rynku zaśpiewali piosenki patriotyczne. Miejsce projektu nieprzypadkowe, bo przed pomnikiem Adama Mickiewicza spotkali się Krakowiacy i Górale.

Zaraz po wysłuchaniu południowego hejnału uczniowie rozpoczęli minispektakl uliczny. Zwrócili tym samym na siebie uwagę ludzi zgromadzonych nie tylko przed Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Wśród nich byli licznie spacerujący cudzoziemcy. Barwnymi strojami i głośnym góralskim śpiewem oczarowali przypadkowych zebranych. Happening powstał jako wynik wspólnej pracy nauczycieli różnych przedmiotów (języka polskiego, historii, muzyki i języka angielskiego) przy aktywnym, współuczestniczącym udziale publiczności.


Gimnazjaliści z Łomnicy Zdroju mają już w swoim dorobku inny rodzaj współczesnego happeningu. Była nią akcja typu FLASH MOB. Wykonanie bożonarodzeniowego, świątecznego flash mobu w jednej z sądeckich galerii aktywizowało i dało możliwość uczestniczenia w wydarzeniu praktycznie każdemu.

Organizatorem akcji była p. Beata Miechurska, opiekunka samorządu szkolnego. Opiekę muzyczną sprawowała p. Joanna Gumulak.Dziękujemy za przesłanie błędu