Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/08/2016 - 11:20

Kraków pożegnał kard. Franciszka Macharskiego

W Krakowie na Wawelu zakończyły się uroczystości pogrzebowe kard. Franciszka Macharskiego

Uroczystościom przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

- Kardynał Franciszek był człowiekiem głębokiej wiary. To ona kształtowała jego duchowość, modlitewne skupienie, kontemplacyjne zanurzenie w Bogu, mistyczne przeżycia, ale także pasterską wrażliwość na drugiego człowieka i wyobraźnię miłosierdzia – mówił w homilii kard. Dziwisz.

Przed katedrą wawelską zgromadziła się ogromna rzesza ludzi, którzy chcieli pożegnać wielkiego pasterza. Telegram od papieża Franciszka odczytał ks. Paweł Ptasznik, z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej

"Jestem wdzięczny Opatrzności, że dane mi było nawiedzić go podczas niedawnej wizyty w Krakowie. w tym ostatnim etapie życia był bardzo doświadczony cierpieniem, które znosił z pogodą ducha. Również w tym doświadczeniu pozostał świadkiem zawierzenia dobroci i miłosierdziu Boga. Takim pozostanie w mojej pamięci i modlitwie. Niech Pan przyjmie go do swej chwały!" - napisał Franciszek.

Po godz. 12.30 trumna z ciałem kard. Macharskiego na barkach kleryków krakowskiego seminarium została odniesiona do krypty. Jego grób znajduje się w Krypcie Biskupów Krakowskich w katedrze na Wawelu, a dokładnie pod konfesją św. Stanisława. Trumna została złożona obok grobu kard. Adama Sapiehy. 

(KB) [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu