Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
27/03/2020 - 10:15

Korzenna: znamy już nowych dyrektorów! Nadszedł czas na decyzję wójta

Jakiś czas temu władze gminy Korzenna ogłosiły trzy konkursy na dyrektorów szkół i przedszkoli. Komisja konkursowa wskazała Iwonę Ruchałę, Agnieszkę Semlę oraz Monikę Fikiel-Szkarłat jako kandydatów do pełnienia tych funkcji. Teraz wszystko zależy od wójta.

Do konkursu mogły przystąpić osoby, które spełniały określone wymogi, w tym również dotychczasowi szefowie placówek. Zainteresowanie było stosunkowo niewielkie. W przypadku Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miłkowej Iwona Ruchała, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora, była jedyną kandydatką.

Podobnie było w przypadku przedszkola w Korzennej, którym najprawdopodobniej w dalszym ciągu kierować będzie Agnieszka Semla. Zmian możemy spodziewać się za to na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej. Jedyna kandydatka – Monika Fikiel-Szkarłat – może zastąpić pełniącego dotychczas tę funkcję Jarosława Glińskiego.

- Formalna decyzja o powołaniu dyrektorów należy do wójta gminy Korzenna - czytamy na stronie urzędu gminy. - Dotychczasowa praktyka wskazuje na to, że zwykle akceptował on kandydatów wskazanych przez komisję konkursową, stąd istnieje duże prawdopodobieństwo, że przedstawione osoby obejmą funkcję dyrektorów. 

Zobacz także: OSP Mogilno dostarczy mieszkańcom żywność! Gmina idzie z odsieczą

Nie mogło być inaczej – koronawirus wprowadził spore zamieszanie. Dowiedzieliśmy się, że konkursy przeprowadzono rzutem na taśmę. Kuratorium Oświaty powiadomiło gminę o unieważnieniu konkursów na dyrektorów, które zaplanowano po 25 marca! Ze względu na zagrożenie epidemią wszystko odbyło się z zachowaniem restrykcyjnych wymogów sanitarnych. Czekamy na decyzję wójta.

[email protected], fot. Sądeczanin


Dziękujemy za przesłanie błędu