Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
23/04/2020 - 16:10

Korzenna: imponujące umiejętności młodych muzyków i wirtualny koncert

Mimo wielu trudności i trwającej epidemii uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej przygotowali wyjątkowy koncert. Tym razem jednak widowisko odbyło się bez udziału publiczności. Taki stan rzeczy ma swoje plusy – wirtualnych odbiorców są setki, a nawet tysiące. Takiej liczby nie pomieściłaby nawet największa sala koncertowa!

Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Korzennej jest nietypowy, ponieważ sala koncertowa jest pusta. Inicjatorką całego przedsięwzięcia była Anna Rzeszuto, nauczycielka gry na gitarze, która kilka dni temu zaprezentowała umiejętności swoich podopiecznych, również w formie koncertu online.

Dziś mamy przyjemność podziwiać domowe nagrania niebywale uzdolnionych, młodych ludzi: Joasi (saksofon), fenomenalnego Bartka (akordeon), Kuby (trąbka), Majki i Leny (skrzypce), Huberta (pianino), sióstr Kingi i Karoliny w duecie (skrzypce – melodia główna, fortepian – akompaniament), Oliwii (gitara), Kingi (flet), Piotra (klarnet), a także pełnego energii Nikodema na perkusji. Na koniec swoje umiejętności zaprezentowali nauczyciele.

Zobacz także: Korzenna: gitarzyści ze szkoły muzycznej nie próżnują. Zagrali koncert online!

Podczas koncertu widzowie mogą dowiedzieć się więcej na temat historii i specyfiki instrumentów, o których opowiada Edyta Sulimska, nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Szkole Muzycznej I stopnia w Korzennej. U niektórych uczniów muzyka odgrywa niebywale ważną rolę od pokoleń, u innych z kolei żaden z członków rodziny nigdy nie grał na żadnym instrumencie.

Pomimo krótkiego stażu dzieci biorą udział w licznych konkursach i reprezentują szkołę w kraju, osiągając niebywałe sukcesy. Prowadzący składają na ręce nauczycieli ogromne podziękowania za pomysł, podjęcie wyzwania, zorganizowanie wirtualnego koncertu oraz pomoc w jego realizacji. Zapraszamy do oglądania!

[email protected], fot. Szkoła Muzyczna I stopnia w KorzennejDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)