Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
03/02/2020 - 14:05

Kordian w Lipnicy Wielkiej! Udało się zebrać 14 tysięcy dla chorej Amelki

Mieszkańcy Sądecczyzny mają wielkie serca. Muzyczny Dwór w Lipnicy Wielkiej pękał w szwach! W sali widowiskowej brakowało miejsca - nie tylko dlatego, że gwiazdą wieczoru był Kordian. Przede wszystkim ludzie chcieli bezinteresownie pomóc. Zobaczcie relację z niedzielnego koncertu.

W niedzielę, 2 lutego 2020 roku w Muzycznym Dworze w Lipnicy Wielkiej odbył się koncert charytatywny dla nieuleczalnie chorej Amelki, 9-miesięcznej dziewczynki, która cierpi na artrogrypozę - chorobę charakteryzującą się przykurczem i sztywnością stawów. Wskutek tej przypadłości Amelka musi mieć nóżki w gipsie, przeszła także więcej zabiegów i operacji niż niejeden dorosły człowiek.

Mieszkańcy Sądecczyzny zbierali pieniądze na kosztowną rehabilitację oraz wspierali rodziców. Pomóc zechciał także Kordian - gwiazda muzyki disco polo - który chętnie włączył się w akcję. Oprócz niego wystąpiły grupy regionalne Lipniczanie oraz Mali Lipniczanie, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Wielkiej i zespół wokalno-instrumentalny z Wojnarowej. 

Czytaj także: Pomaganie jest zaraźliwe. W niedzielę Kordian zagra dla chorej Amelki

Muzyczny Dwór pękał w szwach! Przybyła ogromna ilość ludzi. Łącznie udało się zebrać prawie 14 tysięcy złotych. - To dla Ciebie, Amelko! - poinformowała na swoim fanpage'u Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipnicy Wielkiej, organizator koncertu. 

[email protected], fot. Paweł Biskup

Kordian w Lipnicy Wielkiej! Udało się zebrać 14 tysięcy dla chorej Amelki
Fotorelacja - Paweł Biskup


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)