Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
10/05/2012 - 12:42

Konkurs Recytatorski. Finał w Miasteczku Galicyjskim

Jednym z wielu konkursów recytatorskich, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, jest Wojewódzki Konkurs Recytatorski. Finał tegorocznej – 28 edycji, dla uczniów szkół podstawowych z całego województwa małopolskiego odbędzie się 15 maja w Miasteczku Galicyjskim
Przesłuchania do konkursu przebiegają w kilku etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym a następnie rejonowym. Zwycięzcy tych ostatnich spotkają się podczas finału, jaki odbędzie się we wtorek – 15 maja w Miasteczku Galicyjskim.
- Po przesłuchaniach rejonowych przeprowadzonych tutaj w Nowym Sączu i w całym regionie, po wymianie uwag jury, cieszymy się, że dzieci tak pięknie potrafią operować polską mową, że umieją interpretować polską poezję. Jesteśmy zbudowani poziomem tegorocznego konkursu, bo niektórzy uczniowie wybierali naprawdę trudny i ambitny repertuar – mówi Milenia Małecka Rogal, dyrektor Pałacu Młodzieży.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego od dwóch lat organizowany jest w ramach współpracy Pałacu Młodzieży z Muzeum Etnograficznym w Nowym Sączu. Jego przygotowania wspiera Rada Rodziców Pałacu Młodzieży oraz Katarzyna Sułkowska - właściciel Karczmy w Miasteczku Galicyjskim.
Podczas finału jury przyzna nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.

(KB)
Fot. MG


Dziękujemy za przesłanie błędu